Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki crohn vagy colitisszel szenvedett terhessége alatt?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit szedtetek? Elmúlt mire jött a szülés?

2020. márc. 6. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem teljesen válasz a kérdésedre, mert nekem nem jött ki a colitis egyik terhességem alatt sem, de én szedtem terhesség és szoptatás alatt is a gyógyszereimet az orvosommal egyeztetve (Salofalk, később Salazopyrin, azért váltottunk mert az első szülés után iszonyatos ízületi fajdalmaim lettek, és azt mondta az orvos, az segíthet). Elvileg egyébként úgy tudom, a terhesség legtöbb esetben éppen hogy segíteni szokott a colitisen. Neked épp miatt lángolt föl?
2020. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is salazopirynt szedtem, első terhességem sokat javított a betegségemen egészen addig amig pozítivat nem teszteltem a tesóval 1,5év múlva. 4x2 re emelte már a salazop. adagot az orvos de semmi hatás. Most töltöttem a 12hetet így írt fel steroidot cortimentet. Egy darabot vettem be belőle eddig, borzasztó éjszakám volt, nem merem folytatni. De borzasztóan levagyok gyengülve, babával minden rendben. Lassan 3hónapja napi 10+ hasmenés + hányás. Plusz még baba is szívja el a maradékot. Teljesen kétségbeestem van e kiút ha a gyógyszert sem bírom
2020. márc. 6. 10:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom és jobbulást! Hátha akad valaki, aki jobb választ tud adni.
2020. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A halolajnak és az aloe verának is van gyulladáscsökkentő hatása is.

Jobbulást!

2020. márc. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 8. 13:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Szívesen.


A megfelelő táplálkozás, gyógynövények is hasznosak lehetnek.


Van egy jó könyvem, amiben arról is ír az angol doki, hogyan segített gyógynövényekkel Crohn betegen.Ha esetleg érdekel, akkor szívesen beszkennelem azt a pár oldalt, ahol a konkrét tapasztalatokat írja le és elküldöm emailben.

2020. márc. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hálás lennék! Privátba küldöm az e-mail címem
2020. márc. 8. 18:02
 8/9 A kérdező kommentje:
Valószínüleg a hormonok hozták elő, a 2.trimeszterrel megszűnt a probléma
2020. márc. 23. 23:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A lényeg, hogy jobban vagy!

2020. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!