Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kismamák! Ti hogy viselitek...

Kismamák! Ti hogy viselitek lelkileg a most kialakult helyzetet?

Figyelt kérdés
Rajtam ma este jött ki egy nagyon nagy letargia, kétségbeesés, hogy mi lesz ezekutan. Van egy 1,5 eves kislányom, akivel itthon vagyunk, csak levegozni megyünk ki, azt is inkább csak a kertbe. A kötelező vizsgálatok kivételével nem erintkezzunk senkivel, nagyon megviselt a helyzet. Ezt tetozi meg, hogy a férjemet nem engedik egyelőre itthonról dolgozni, pedig dolgozhatna, mert olyan a munkaköre. Naponta bejar több ezer ember közé, mi lesz, ha elkapja a vírust. Lehet ez csak egy pillanatnyi rosszkedv, igyekszem pozitív lenni, de most nem megy. Ti hogy vagytok? Hogy kezelitek a helyzetet?
2020. márc. 17. 20:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a néhány elutesert, a telefon kijavit. Remélem ettől érthető, amit mondani szerettem volna.
2020. márc. 17. 20:46
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem pánikolunk. Odafigyelünk a távolságra a boltban, csak a kötelező vizsgálatokra és oltásokra megyünk, levegőzni csak a kertben szoktunk. Alapvetően ránk nem veszélyesebb a vírus, nincs mitől tartanunk, a terjedés lelassításában viszont nagy szerepünk van.
2020. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Én sem pánikolok. Nem halmozok fel élelmiszert sem. Nekünk 16.5 hónapos a kisfiunk. Van egy nagy udvarunk. Minden nap levegőzünk. Ő még csak 1 hónapja tanult meg járni, így most nagyon nagy a mozgásigénye. Egyébként mi egy 10.000 fős kisvárosban élünk. Simán elmegyünk a parkba is sétálni, alig látni embereket. Boltba nem viszem be a kisfiam, de egyébként ugyanúgy élünk mint eddig. A férjem dolgozik, de az ő munkája olyan, amit nem lehet haza hozni.

Van elég félre tett pénzünk arra az esetre, ha bezárnák a céget.

2020. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Bécsben lakunk, lányom 17 hós, udvarunk nincs, kimenni nem lehet... Gondolhatod.
2020. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

14 hónapos a lányom, a párom mentőtiszt.

Én csak őt féltem, illetve nagyon nyomaszt az egész. Sok helyre jártunk, felèpítettem a napi és heti rendet, hónapokra kitaláltam jó programokat, vendégségeket.

Amúgy mi 4-6 órát kint vagyunk, részben a kertben, részben sétálni, kirándulni, a kutyánk is ezekhez van szokva.


Félek, hogy vagy mind karanténba kerülünk itthon, vagy a páromat elviszik és kijárási tilalom lesz, és a baba meg a kutya is kibukik az ingerhiánytól, én meh itt leszek felnőttek nèlkül.


Anyut is féltem, vele nem is találkozunk 2 hete.

Ráadásul "babaprojekt" is van, folyton úgy érzem, "melegem van", de nincs terhességi tesztem (nem megyünk boltba), így ezek most ilyem szr napok, hohy vírus vagy kistesó vagy hipochondria.

Ha kistesó, hogy lesz egyáltalàn bármilyen vizsgálat. Idősek vagyunk, genetikai uh meg vérvétel kell.


Plusz én nagyon szenvedek attól, hogy magsm is eü dolgozó vagyok, és a kollégáim sorra kerülnek karanténba. Nem tudom túltenni magam, hogy ez az egész a gyedem alatt történik, nagyon vágyom benne lenni a sűrűjébe, egy küzdő csapat tagjának lenni, ahogy regen is volt.

Bànom kicsit, hogy eljöttem "babàzni". Felajánlottam így is hogy besegítek, de egyelőre nem engedik, és nem tudom, ha mindkette kórházba megyünk, hová kerülne a kislànyunk.

2020. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rosszul.


Van egy 2 éves lányom, 20 hetes terhes vagyok. Most derült ki, hogy magas kockázat áll fenn a dawn szindrómára, ezért mehetek be a kórházba a kötelező vizsgálatokon felül genetikai tanácsadásra, magzatvíz vételre, nem csak a járvány, de a baba miatt is aggódhatunk. Ételt mi sem halmoztunk fel, és most aggódhatunk, mert üresek a boltok, alig tudok valamit főzni. A dackorszakos 2 évest alig lehet lekötni a lakáson belül, hiába, egy ilyen pici gyereknek egyszerűen nem lehet el magyarázni, hogy miért nem megyünk le a játszótérre, csak próbáljuk nyugtatni és elviselni a hisztiket. A férjem vendéglátásban dolgozott, elküldték, mert nincs miből fizetni az alkalmazottakat. Az én munkahelyem a gyed alatt megszűnt, szóval most a tartalékainkból és abból a kevés Gyesből élünk amit kapok.


Fogalmam sincs mi lesz, fogalmam sincs, hogy lesz, de próbálunk pozitívak maradni.

2020. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam, a férjem egy kis cégnél dolgozik, nincs HO. 29 hetes terhes vagyok. A napokban döbbentem rá, hogy valószínű egyedül, ügyeletes orvossal kell majd szülnöm, holott eddig szögegyenest másra készültünk nem mondom, hogy nem viselt meg a tudat, de ezzel kell dolgozni.

Kert van ez szerencse, tegnap még gyorsan vettünk pár zsák homokot, hogy azt is el tudjuk indítani a gyereknek, az udvar egyébként is fel van szerelve neki. Idebenn is próbálok kreatív lenni.

2020. márc. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Horaires ***** válasza:
Én is nagyon rosszul viselem. Most 9 hónapos a kislányunk, terhes vagyok a másodikkal. Az első terhesség óta karanténban érzem magam, mert azóta csak a napi fél-egy óra sétát sikerült összehozni, többet nem bírtam, később meg a baba miatt ültem nagyrészt otthon. Nagy ritkaság volt a hosszabb séta, vagy kisebb kirándulás. A barátaim lekoptak már az elején, a férjeméi is. Kb két hónapja kezdtem el tornára járni, baba mama körre, de ott se akart senki barátkozni. Most meg egyenesen meg van tiltva a vírus miatt, hogy menjek bárhova s keressem az emberek társaságát... Köszönöm szépen, nem tudtam, mi hiányzott. Már így is az idegösszeomlás kerülget a négy fal közt. Akinek van kertje, az még szerencsés. Nincs ötletem, hogy legyek optimista.
2020. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!