Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kifújta a szél a száját?

Kifújta a szél a száját?

Figyelt kérdés

2 éves lányomnak, már 1 hete piros, repedezett a szája a felső ajka felett. Olyan mintha kifújta volna a szél a száját. Kenem neki bepanthennel, de nem javul. Mit tudnék vele kezdeni?


Fáj is neki.


2020. márc. 28. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Neutrogena? Nekem csodát tesz mindig, mikor akár hideg, szél, akár megfázás okozta zsepi kidörzsölődés miatt lesz sebes.
2020. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a Primus gyógyszertári kamillás ajakápolója vált be az egész családnak. (Ez az igazi, békebeli szőlőzsír). Szélkifújásra, berepedt szájra hibátlan, egy éjszaka alatt csodát tesz.
2020. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

En is a neutrogena ajakapolora szavazok. A gyerekeknek is azt veszem, mert ha tenyleg rossz a helyzet, akkor ez pillanatok alatt rendbehozza.

Sok minden mast probaltam, de ez volt a legjobb.

A bordo es a feher is jo.

Es ami fontos, hogyha rendbe is jon, utana hasznald neki meg egy ideig.

2020. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hol lehet venni ezt a neutrogenat? Nem gond ha le nyalja a gyerek?
2020. márc. 28. 21:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban.
2020. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lázas? Mert attól is lehet.

Esetleg iszik eléget?

2020. márc. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én Tescoban vettem (még valamikor karácsony előtt, de talán ezt lehet kapni most is), patikák, drogériák is árulják szerintem.

Nem mérgező, nem lesz baja a gyereknek, azért ne nyalja le inkább, mert egyrészt saját magát szivatja (lassul a gyógyulás, rontja is a seb állapotát - nem lehet, hogy pont a nyalogatás miatt nem használ a Bepanthen se?), másrészt borsos árú a cucc egy átlag ajakápolóhoz képest.

2020. márc. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Supermarketekben, drogeriaban, gyogyszertarban is szokott lenni.

Nem lesz baja, ha lenyalja amugy, viszont ha mar segit az ajakapolo es nem faj, nem szarad neki annyira, akkor mar nem is fog kesztetest erezni a nyalogatasra.

1000 forint korul van.

Lehet hulyeseget irtam a bordo szinuvel, mert belegondolva iden en csak feheret talaltam mar a boltban, lehet nincs is mar bordo belole.

De a feher is szuper.

Sajnos en es az egyik gyerekem egesz telen ezzel szenvedunk, vagyis szenvednenk, ha nem lenne ez a cucc.

Kb mar mindent probaltunk, ami alternativa lehet (mas markak, termeszetes ciccok, stb). De semmi sem hatott olyan gyorsan, mint ez.

2020. márc. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát tudom, hogy nem jó, ha lenyalja, de hiába mondom neki, hogy ne nyalja le, nem érti vagy nem tudom, nevet és csinálja tovább. Múltkor már leragasztottam sebtapasszal miután bekentem, de leszedte.


Egyébként nem lázas, és ugyanannyit iszik, mint szokott.


Kipróbálom ezt az ajakbalzsamot akkor, köszi.

2020. márc. 29. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!