Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen lázcsillapítót adtok...

Milyen lázcsillapítót adtok az 1+ éves, 10+ kg-os babátoknak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 napja lázas. Már második éjszakája hogy virrasztok mellette. Lehet hogy túlaggódom de ilyen még nem volt ezért úgy vagyok vele hogy jobb félni, mint megijedni.

Viszont ma már napközben se nagyon ment 38 alá a láza és éjszaka is végig forrónak éreztem eddig. Panadol szirupot és germicid kúpot javasolt még régebben a doki. Ma hívtam hogy lázas és elfogyott a kúp, de ugyanezt felírta. Én meg most olvasom hogy 10 kg felett már nem is igazán jó. Mit írassak vele holnap? Vagy mit vegyek, ami ekkora gyereknek hatásos?

Panadol kb semmit nem ért..

Egyébként kb 1,5 napja van ez 38-39 között mozog, de inkább a 39-et verdesi alulról.

Eléggé aggodok érte (vszeg oltási tünet amúgy).



2020. máj. 28. 01:18
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nurofent kapnak 3 hónapos koruk óta, ha kell. Kúppal sosem kínoztam egyik gyerekemet sem.
2020. máj. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nurofen, ha nagyon makacs a láz, akkor Flamborin (most már vény nélkül kapható). Kúpot sosem adtam.
2020. máj. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Oltás nem okoz 39 fokos lázat. Valami bújkált benne, ami oltás után kijött. Mindenképpen lássa orvos, mert ki tudja mi okozza. Előző voltam.
2020. máj. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Nurofen vagy algoflex baby. A panadol a láznak itt sem ért sokat.

Orvossal telefonon tudsz konzultálni. Mert ha csak lázas akkor semmi értelme dokihoz cipelni. Van az úgynevezett három napos láz, lehet ez az.

2020. máj. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
3 hónapos kora óta nurofen szirupot kap mindkét gyerekem, be szokott válni, illetve egyszer, egy makacsabb láznál flamborint használtunk még.
2020. máj. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Nurofen szirup, nem kell virrasztani, meg ennyire aggódni. Mit csinálsz ha tényleg valami baja lesz?
2020. máj. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Nurofent úgyszintén.
2020. máj. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nurofen tabletta. Van lötty is de undorító, lehet hogy ki is hányná. (Saját tapasztalat.)
2020. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Egyébként hajnal óta màr nem lázas, de a biztonság kedvéért ma veszünk Nurophent és Flamborint.

Nekem a doktornő nem ezeket javasolta, és mivel első gyerek, hallgattam az “okosabbra”.

De itt elég egyöntetűek a vélemények úgyhogy ezt fogjuk kipróbálni.


Valaki kérdezte hogy miért virrasztok. Azért mert nagyon aggódok az ilyen helyzetekben. Korábban is ilyen típus volt az élet sok más területén, de a gyerek az megint egy másik szint (nekem). Amúgy is most csak velem volt hajlandó aludni és a sok forgolódás, fel felsírás miatt már alapból nem tudtam volna nagyon pihentetően aludni, de én valahogynem tudtam addig megnyugodni amig nem ment lejjebb a láza. Lehet hülyeség de én ilyen vagyok. Érzem hogy forró a gyerek mellettem és ezért ha el-el bóbiskolok is időről időre ébresztem magam vagy a szervezetem kelt mert tudom hogy most oda kell figyelni.

Egyébként ő 3 hónapos kora óta 90%-ban végigalussza az éjszakákat, úgyhogy ennyi már alapból is belefér. Persze bízom benne hogy ma már tudunk aludni rendesen.

2020. máj. 28. 11:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat a Nurofenre.
2020. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!