Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy pár hetes kisbabát mennyir...

Egy pár hetes kisbabát mennyire féltenétek a koronavírustól?

Figyelt kérdés

Most hiszti ide vagy oda, első babás szülőként elismerem, hogy kicsit paramami vagyok, ezért a kérdés. Mostanság várható, hogy megszülessen a kislányom és anyukámmal, aki Szerbiában él, eredetileg az volt a megbeszélés, hogy majd augusztus 20 körül jön látogatni, hosszú hétvége, férjem is itt lesz, tök jó. Csakhogy most ott kezdenek nagyon megugrani az esetszámok, sokkal inkább ki van téve a vírusnak így, mint mi, de még ugye nem is tudjuk, egy hónap múlva milyen intézkedések lesznek bevezetve, szóval mondtam neki, hogy inkább halasszuk el ezt a babanézős dolgot egy időre, legalább amíg a lányom kicsit nagyobb nem lesz és megerősödik.

És hát anyukám emiatt egy kissé megsértődött rám, ami egy dolog, az igazán nem érdekelne, de még a férjem is (meglepő módon, pedig nem kedveli különösebben) az ő pártját fogta, hogy én itt gonoszul el akarom tiltani az unokájától. Az tény, hogy nincs különösebben jó viszonyom anyámmal, nem is bízom benne, őszintén vírustól függetlenül se szívesen adnám a pár hetes kisbabám a kezébe, de így meg aztán főleg úgy gondolom, hogy indokolt az aggodalmam. 3-4 hetes lesz csak, mire anyám jönne, még semmi immunrendszere, oltásokból is alig kapott, nem szeretném rögtön kitenni egy légzőszerveket érintő vírusnak még véletlenül sem. Egyébként nem akarom eltiltani őket egymástól, meg amúgy steril környezetben sem akarom nevelni a gyereket, addigra már bőven ki szeretnék vele mozdulni sétálni meg ilyenek, de anyám azért mégis csak kézbe venné, biztos puszilgatni is akarná meg hasonlók, teljesen más az, mint amikor csak tologatom a babakocsiban egy parkban.


Szerintetek is túlaggódom a kérdést?


2020. júl. 16. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem aggódod túl.
2020. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem aggódod túl de én engedném, hogy lássa.
2020. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem aggódod túl, én sem engedtem látogatni az egyik nagyon közeli rokon családot márciusban, mert Ausztriában voltak síelni, Tirolban, a legnagyobb koronavírus fészekben, aztán meg találkozni akartak. Hát mondom bocs, de ezt most halasszuk el... Konkrétan nincs még immunrendszere egy ekkora babának. Meg én se szeretnék a pár hetes gyerekem mellett tüdőgyulladással vergődni vagy esetleg kórházba vonulni.
2020. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na igen, az meg a másik, hogy oké, hogy ha sikerül szoptatnom, akkor ő védve van valamennyire, de ha én elkapom, márpedig szülés után ki tudja, milyen állapotban leszek, akkor azért az se sokkal jobb alternatíva.
2020. júl. 16. 12:34
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Idáig Szerbia sárga besorolású.

Feltételek vannak a beutazáshoz. Olvasd el.

2020. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem fölösleges 1 hónapra előte tervezni.
2020. júl. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Bárhogy is lesz, ha egy ideális forgatókönyvet nézünk:

ha bízol anyukádban, beszéljetek meg, hogy látogatás előtt 2 héttel vonuljanak karanténba, nulla érintezés az emberekkel, ne menjenek boltba, rendeljenek otthonra, stb és ha autóval el tudnak jönni akkor jöhetnek.


Nyilván ilyet senki nem tud megcsinálni, akinek munkahelye van, hacsak nem tud elmenni táppénzre vagy valami..


Egy szó mint száz, ha nagyon jönni akarnak (És nyitva lesz még a határ..), kb ilyen feltételei vannak. És nem túlzok. Én sem engedném máshogy. Személyeskedés nélkül.

2020. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megerősítést :)
2020. júl. 16. 13:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont annyira kell túlaggódni, mint barmelyik betegséget. Egy gyenge babára minden veszélyes lehet. Vírusos időben pl teli babáknál egyáltalán nem ritka, hogy eleve csak maszkban engedik látogatni a családot/barátokat a szülök. Így volt a februári öcsémmel és így volt a januári fiammal is. Anyukam jöhetett maszk nélkül mert ő be volt oltva influenza ellen.

Viszont olyan nincs, hogy amikor már kicsit erősebb. Valójában a tőled kapott védelmet 6 hos kora körül veszíti e. Ilyenkor kicsit alapvetően fogékonyabbak a betegségekre. Bár tény, hogy talán már jobban meg is birkóznak velük.

Szoval en alapvetően azon az állásponton vagyok, hogy egy csecsemonek semmilyen lázas betegség nem hiányzik. 6 hó alatt egyáltalán de nyilván fölötte sem túl mókás.

Viszont! Meddig nem szeretnéd hogy anyukad lássa? Mert ez a csoda vírus nem úgy tűnik hogy elmegy az életünkből.

2020. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát azért megvárnám, amíg mondjuk megkapja a pici a 3 hónapos korban járó oltásokat... Akkor már amúgy is többet vinném közösségbe (család meg közeli barátok), gondolom én itt így naivan. Igazából egyetértek a #6 válaszolóval, így, hogy nincs tapasztalatom, olyan nagyon előre nem merek fix tervekkel előállni, csak ugye nyilván anyukámnak is meg kell ezt terveznie és úgy alakítania az idejét, azért merült ez most fel.
2020. júl. 16. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!