Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Magas láz esetén mi a teendő?

Magas láz esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén fogalmaztam meg a kérdést, most jöttünk haza az orvostól és nem tudok megnyugodni. 1,5 éves fiam tegnap estére lázas lett (37,8), gondoltuk a foga miatt (épp kettő jön neki), adtuk neki a szokásos nurophent. Éjszaka ennek ellenére felszökött neki 38,6-ra, akkor ismét adtunk neki a gyógyszerből, ami úgy tűnt már leviszi neki, kora reggel már csak hőemelkedés volt neki.

Rá egy 2 órára megint felment neki, 39,6ra, akkor indultam vele orvoshoz.

Más tünete nincs, azt mondta az orvos ne nurophent adjak, próbáljam a panadolt és írt antibiotikumot a "biztonság kedvéért" adjam neki.


Na most én ezt kivaltottam, de a "semmire" nem akarom neki adni.


A kérdésem leginkább az lenne, mi az a határ úgymond, hány napig tartó és milyen magas láz amikor pl bevinnétek ügyeletre?


Először lázas a gyerekem, így tök tapasztalatlan vagyok, van ahol olvastam hogy 1-2 nap belefér lázasan, de így hogy más tünet nincs, se orrfolyas se semmi, így kicsit meg vagyok ijedve hogy mitől lehet beteg.



2020. júl. 31. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha eszik iszik (főleg iszik) és nem levert, játszik, éber, akkor nincs gond.

Egy tanfolyamon én azt tanultam orvosoktól, hogy lázcsillapítót akkor érdemes adni, ha láthatóan leveri a gyereket a láz - rossz kedvű, csak fekszik, nyűgös. Ez lehet 37,8nál de lehet csak 38,5nél jön elő. Az én fiam egyszer volt több napig lázas, de az a foga miatt volt és azt nem lehet befolyásolni gyógyszerrel én úgy látom. A fontos, hogy ne száradjon ki és figyeld a kedvét, a viselkedését. Ha látta orvos, akkor gond már nem lehet.

Ügyeleten is max a kiszáradás jeleit néznék meg és kapna csillapítót.


Tipp: egy nap többször fürdesd. Rendes meleg/langyos vizet tölts amiben fürdeni szokott amúgy is és hagyd ott játszani sokáig. Nem baj ha hűl a víz. Az is segít.

2020. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Szerencsére játszik, kedve jó, csak enni nem akar, inni iszik rendesen


És köszönöm a tippet!

2020. júl. 31. 08:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a közérzete, akkor csillapítani sem nagyon kell a lázat. Ekkora gyerekeknek több olyan vírus van (pl. háromnapos láz), amelyik ijesztően magas lázzal és max. rejtve pár kiütéssel járnak, a gyerek meg vígan el van vele. Ameddig jó a közérzete, addig ne aggódj túlságosan.


Ha elhúzódik a láz 2-3 napon túlra, vagy bármi más megjelenik (különösen bágyadtság, elesettség, aluszékonyság, súlyos hasmenés-hányás, stb), akkor mindenképpen vidd vissza.

2020. júl. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Derwer ***** válasza:
100%

Ha először lázas, akkor ez simán lehet a "3napos láz" betegség. (2hete volt a 8hónapos fiamnak, 2éves korig a gyerekek 95%-a átesik rajta, a legtöbben 6-12hónaposan)


Szimptómák: hirtelen jött láz, akár 39,5celsius (nekünk 38,7en tetőzött) de más tünet nincs. A láz 2-3 napig tart, ritka esetekben kicsit tovább. A láz hirtelen múlik el VISZONT utána kiütések jelentkeznek a testen, kb mindenhol. Ez ismét 2-3napig tart. (nekünk talán 4nap is volt)

A gyermek fertőző a láz előtti 3. naptól a kiütések megjelenéséig. (csak olyan gyermekekre fertőző, akik még nem kapták el, aki átesett rajta, immunitást szerzett)


A lázról: ahogy anno 15éve is gondoltam laikusként, ma már az orvosok is ezt mondják: Ne csillapítsd a gyermek lázát, amíg a gyermek jól érzi magát. (lehet bágyadt, rossz kedvős, stb 38foknál is, de lehet 39,5nél sincs semmi baja, egyén függő) A láz egy védelmi mechanizmus, nem lesz tőle baja. (A fiam 38fok fölött nem tudott aludni-> nyűgös, hisztis volt, így alváshoz kapott kúpot. tehát nem gyógyszerellenesség beszél belőlem, mielőtt félreértene valaki)


Antibiotikumot meg végképp csak alapos esetben érdemes adni, az ismert mellékhatások (rezisztencia) miatt. (ismét: ha kell, akkor eprsze, azonnal, de csak úgy poénból ne, mert amikor kelleni fog, akkor elsz már ekvésbé hatékony)

2020. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikumot érdemes lett volna a gyerekorvossal megbeszélni, egyetértek, hogy a semmire nem kell adni, de ha felírta és nem adod be és megint a rendelőbe, ügyeletre kerültök kellemetlenebb lesz bevallani, hogy fel volt írva gyógyszer csak te nem adtad be.

Lázcsillapitásnál se értek egyet a dokiddal a panadol gyengébb, mint a nurofen, valami más erösebbet javasolhatott volna, én nurofent szoktam adni, 3 napig lehet, 6 óránként, ha közben lázas, akkor fürdetem langyos vízben. Ha nagyon lázas lehet váltva is adni 4 óránként, pl. Panadollal, vagy mással.

2020. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül csak felhívtam a helyi kórházat megkérdezni, mi legyen, mert ugyan fél órára leviszi a lázcsillapító a lázát, utána ugyanúgy visszamegy neki 39 fokra vagy fölé, úgyhogy azt tanácsolták, ha felkelt a fiam vigyük őt be, mert ez inkább valami vírusnak tűnik, vagy egyéb komolyabb dolognak 🥺
2020. júl. 31. 13:03
 7/8 Derwer ***** válasza:
Mi lett a történet vége, háromnapos láz, vagy?
2020. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tüszős mandulagyulladása volt 🙂 bent tartottak minket, kaptunk infúziót meg a lázcsillapítót is injekció formájában kapta mert a kúp se vitte le neki 40 fokról. Már jobban van, 3 nap után hazajöhettünk, ma már lázmentes napunk volt!


Köszönöm az érdeklődést 💖

2020. aug. 6. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!