Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az a helyezet hogy 17 honapos...

Az a helyezet hogy 17 honapos kisfiam van. És 1,5 hete mind a 2 füle bevan gyulladva. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Már gy. Orvosnál is voltunk. Szinte 3 naponta jártunk másfél hétig. Tegnap ügyeleten is voltunk már

Az van hogy először náthás lett és mellette köhögött is, elég csúnyán.

Kaptunk a köhögésére gyogyszert, a Náthájára meg Nazivint..... nátha elmúlt meg a köhögése nem javult.

Hörgött nagyon, meg zihált,

Akkor kaptunk rá hörgőtágítot,

(Nem Asztmás) Akkor a pipa hatott, már nem köhög. Na de a fülei is 1,5 gyulladt erre kapott Augmentint. A gyerekorvos azt mondta nekem addig adjam neki az Augmentint mig el nem fogy. Na de ennek már 1,5 hete.

Tegnap lázas lett, és fogdozta a füleit, el vittem az ügyeletre hogy semmit nem javult a füle 1,5 hete, erre a ügyeleten a doki azt mondta azonnal hagyjam abba az Augmentint, mert ha eddig nem javult akkor nem is fog ezzel a készitményel.

Na de nem ment le a Láza, most is lázas, kapja a lázcsillapítot meg kaptunk receptet, de őszinte leszek nem mondta a doki hogy mire jó ez. Annyit mondott ugy is megyek a gyogyszertárba es meg tudom.😨....

Mit csináljak? Sajnálom ahogy szenved. Félek hogy csak rosszabb lessz a füle, és sulyosabb döntes lesz a vége.

Kerlek segitesetek.


2020. aug. 1. 11:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni

Hogy melegsót is probáltuk de nem engedi hogy odarakjam, meg meleg Sapkát is adtam rá, egyszerűen nem tudom ráadni, ugyan ugy a melegsót is ha alszik akkor oda raknám neki, de olyan hamar észre veszi és kiabal hogy nem nem nem.

Igazság szerint nem tudnám vinni a korházba mert azt mondta a dokink hogy ez nem sulyos betegség.

2020. aug. 1. 11:21
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem súlyos betegség? Egy ilyen korai fülgyulladásnak súlyos következményei lehetnek!

Nem beszélve a fájdalomról!


Vidd be a gyerek sürgősségire, vagy az ügyeletre, és ne hagyd magad lerázni!

2020. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csíkot kellene bele tenni.
2020. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kétszer volt gyermekkoromban, igaz már nagyobb voltam, de mindig gyógyszeres/krémes vattaval kezelték (konkrétan dugták be) a fülem, és nem tablettát kellett szednem. Heti többször kellet menni a doktornőhöz kezelésre. Vidd tovább másik orvoshoz aki szakszerűen hatásosan ellatja, nehogy komolyabb baj legyen belőle. Mindemellett emlékszem hogy egy fülgyulladás iszonyatos fájdalommal is jár/jarhat.
2020. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy fül-orr-gégész kell neki, nem pedig lódoktor. Akkor kapna normális kezelést, és pár nap alatt javulna minden szempontból.
2020. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Sokat segitettetek hogy erős maradjak
2020. aug. 1. 15:48
 7/14 anonim ***** válasza:
A 10 éves lányomnak is volt ful gyulladás medencétől. Antibiotikumot kapott + ful cseppet? Ti olyat nem kaptatok? Meg fájt, addig kérte a nurofent is. Hétfőn vidd vissza és kérj beutalót a fül-orr gégészhez.
2020. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A fülcsepp is jó lehet ilyenkor.

Viszont amit javasolni tudok tapasztalt anyukaként az, hogy sűrűn fújd neki tengervizes orrspray-vel az orrát, utána porszívóval szívd neki ki, majd utána fújj be neki Nasivinnal. Ezt csináld naponta többször. A Nasivint nyilván annyiszor, ahányszor szabad, de a tengervizes, orrszívós orrtisztítást naponta többször is csinálhatod. Ilyenkor savós középfülgyulladás a legvalószínűbb. Nem tud rendesen szellőzni az orr, amitől a fül begyullad. Ha megfelelő az orr szellőzése, amit így tudsz elérni, ahogy írtam, akkor rendbejön.

2020. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Fül-orr-gégére mindenképpen vidd el. Nem tudom, most hol és hogyan működik, de régen oda nem kellett beutaló. Fülfájással én a fiamat annak idején egyenesen oda vittem.
2020. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Beszűkülhet a hallójárata a tartós gyulladástól, halláskárosodása is lehet. Ez nem vicc!

A házidokit azonnal lecserélném a helyedben...

2020. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!