Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Neisvac C mellett az oltási...

Neisvac C mellett az oltási könyvben szerepel valakinek matrica?

Figyelt kérdés
Külföldről költöztünk haza, óvodakezdés előtt egyeztetni kell a kapott oltásokat az itthoni gyerekorvossal, és ahogy a kezembe került a kislányunk oltási könyve, szembe tűnt, hogy a Meningococcus C mellett nincs beragasztott matrica, csak az oltási szám. Aggódni kezdtem, mert így nem tudnom a lejárati idejét, mivel nincs matrica, amin szerepelne. A lényeg pedig, ami az aggodalomra az okot adta, hogy az oltás beadatásakor (3 évvel ezelőtt) nem az általam kiváltott vakcina került végül beadásra, mert első gyerekesként nem tudtam, hogy hűtőben kell tárolni, hanem a barátnőmék tároltak otthon a hűtőjükben egy korábban kiváltottat, és azt adattuk be. Viszont sajnos nem emlékszem, hogy megnéztem-e akkor a szavatossági idejét... A többi kötelező oltás mellett látom, mert ott szerepel matrica szinte mindegyiknél... Eléggé fontos oltásról lévén szó, ezért vagyok nyugtalan. Beadás előtt az orvos/asszisztens ellenőrzi vajon a dátumot, vagy frissen kiváltott vakcinákra gondolva nem minden esetben?!

2020. aug. 10. 23:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk van matrica mindegyik gyerek mindegyik Neisvac-jánál.
2020. aug. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%
Nem ellenőrzik a lejáratot, az a szülő felelőssége. az meg mondjuk az orvosé és a patikáé hogy elmondják hogy hűtőben kell tárolni:-( De ne aggódj elég hosszú lejárati idő szokott lenni, több év.
2020. aug. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
A már beadott oltásnak nem mindegy mi volt a lejárati ideje?
2020. aug. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
23%

Én biztos nem adattam volna be olyan oltást, ami ki tudja milyen körülmények között volt egy hűtőben.


Szerintem ez felelőtlenség volt részedről, de már mindegy.


Itt nem is a marticával van a legnagyobb baj, hanem, hogy a "barátnődék" megfelelő körülmények között tárolták-e a vakcinát.

Mert mondani, mondhat akármit.


De már mindegy!

2020. aug. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Annyit legalább megtudtam, hogy van, akiknél minden esetben ott van a beragasztott matrica. Ez orvosfüggő lehet egyébként?
2020. aug. 11. 07:13
 6/29 anonim ***** válasza:

Nem mindegy? Külföldön amúgy is más a rendszer. Nekünk pl nincs is oltási könyvünk. Az oltásra egy behívó kártyát kapunk, azt lepecsételik. Maga az oltás nem jelenik meg sehol csak az egészségügyi rendszerben a személyes adatlapon.

Mit számít az ma már, hoyg mi volt 3 éve? Tudsz valamit változtatni rajta?

2020. aug. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Elnézést, amiért úgy fogalmaztam, hogy az vehető ki az írásomból, kinn oltották azzal a vakcinával a kislányunkat. Azután költöztünk ki, így még itthon kapta. Ezért is érdekelne, hogy másoknál mi a helyzet a matricával? Megnyugtató lenne, ha ott volna...
2020. aug. 11. 07:29
 8/29 anonim ***** válasza:
41%

6


Azért kell, mert bizonyos országokba úgy lehet menni, ha tudod igazolni, hogy be vagy oltva erre meg erre..

Viszont itthon nem olyan fejlett az informatikai rögzítés, így kell a könyv.



Van matrica..

De milyen lejáratidőről van szó?

Ami rajta van az a beadás határideje..

2020. aug. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

Jah


Az orvos ellenőrzi mindig a a szavidőt

2020. aug. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
A matricán az “EXP“ kifejezés jelzi az oltóanyag felhasználhatósági idejét. A “LOT” pedig a vakcina gyártási számát. Viszont mivel nekünk nincs beragasztva a matrica, helyette csak a gyártási szám van tollal feltüntetve.
2020. aug. 11. 07:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!