Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejet szívok a baba orrából....

Tejet szívok a baba orrából. Miért?

Figyelt kérdés

A védőnőt és a gyermekorvost is kérdeztem már.


A kicsi 2,5 hónapos kora óta fogzik (mozognak a fogcsírák). Természetesnek tartottam, hogy dugul egy picit az orra. Tengervizes orrsprayt használtam rá.

Most 4 hónapos, és ahogy szívatom, konkrétan ömlik a tej a pici orrából. Látom, hogy megkönnyebbült, mosolyog.

A doktort hagyjuk is. A védőnő szerint refluxos lehet, az ágyát megemeltem, megállunk büfizni kaja közben, Gastrotuss Baby-t kap tegnap óta.

De akárhányszor szívatom neki, hömpölyög a tej, ha nem eléggé jön ki, akkor meg hallom, hogy szörcsög a nóziban. Nem értem. Az orrspray-el árthattam neki? Ha valaki járt már így kérem írja le tapasztalatát. Előre is köszönöm!



2020. nov. 19. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Kezdjük onnan, hogy nem szabad náthás időszakon kívül szívni.

Egyébként meg az anyatejet ajánlják orrdugulásra is. Azaz jó helyen van ott.

2020. nov. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Ha orrán-száján bukik a baba, mert gyaníthatóan refluxos, vagy még gyenge a gyomra, kénytelen az anyuka orrot szívni, hiszen így, az ott lévő anyatej gondot okozhat.


Ne keverd azzal kedves #1, hogy orrdugulásra, enyhe náthára pár csepp anyatejet javasolnak a baba orrába cseppenteni. Ez, nem az a téma.


Egyébként, meg próbáld azt, amit eddig is tettél.


Inkább etesd többször rövidebb ideig, többszöri büfiszünettel, hogy a pocaknak legyen ideje feldolgozni.


Ne teljesen telített mellből adj neki, ha dolgozzon picit érte.


Pelenkázásnál is, próbáld meg inkább oldalra fordítva pelenkázni, nem a lábait felemelve, ezzel is kímélve a gyomrát.


Altatásnál, szintén oldalra fordítva, vagy reflux párnát, érdemes kipróbálni.


A csepekkel csak óvatosan, néha többet ártanak, mint használnak.


Ha szoptatsz, neked is érdemes reflux-diétát tartani, hogy ne fokozd a tejjel a baba panaszait.


Mielőbbi javulást kívánok!.

2020. nov. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

#2 nagyon jokat irt, 1 hete mi korhazban voltunk a 3hetessel mert eldugul a tejtol az orra es a szajan nem vesz levegot. Itt kulfoldon nem szivjak a babak orrat, ami szamomra meglepo volt, vegtelenul egyszeru amit csinalnak es mukodik ( tegnap akkorat bukott a lanyom h omlott az orrlyukain es a szajan egyszerre de siman kifolyt).


Szoval NaCl fiziologias 0.9% os sooldatot szivnak fel egy pici fecskendovel es a baba fejet oldalra forditva mindig a felul levo orrlyukba tolnak 1ml-t szopi elott. Tehat ossz 2ml. Kitisztitja az orrat es a torkat, aztan mehet az etetes. Korlatlan mennyisegben alkalmazhato, nem art a sos viz.


[link]


Osszes tobbi praktikat erdemes megfogadnod #2tol, mi csinaljuk. Kevesebbet bukik. Es bufiztetni amikor csak tudod. En fejek is 2p-et minden etetes elott h ne spricceljen a szajaba, mert akkor levego megy a gyomraba es ugye tej az orraba bukasnal.

2020. nov. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Hol írja, hogy orrán-száján bukik?

Sehol.

A reflux csak a védőnő feltételezése telefonos konzultáció után.

A kérdező csak a felesleges orrszívás során találkozik tejjel,

holott teljesen normális hogy egy csecsemő szörcsögjön a tejtől.

2020. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!