Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrmandula-gyulladásunk van?

Orrmandula-gyulladásunk van?

Figyelt kérdés
Babámmal kezdődött, annyi volt a tünet, hogy folyott az orra. Akkor két napig szívtam neki, de már nem dugul be, csak alig, így napi 3x megpróbálom szívni orrspray után, de alig jön ki valami. Viszont hallom, hogy van még ott valami, illetve közben nálunk is kijött, én is érzem, hogy be van gyulladva, és váladékos, viszont orrot fújni egyáltalán nem tudok. Akiknél volt ilyen a babánál, nem fertőződött felül? Félek, hogy ha nem bírom rendesen kiszívni az orrát, akkor rosszabb lesz. De amúgy egyelőre nem úgy néz ki. Két napig aludni sem tudott tőle, de már két napja sokkal jobb. Szerintetek? Nagy baj hogy nem tudom kiszívni teljesen a váladékot? 9 hónapos. Ezzel eddig nem zaklattam az orvost, mert nagyon enyhe, és a már múltkor felírt sprayt kapja. Egész nap vidáman játszik, sikongat, lázas még életében nem volt soha, tehát annyi a tünet, hogy kicsit nehezebben veszi a levegőt az orrán. (nekem mondjuk eléggé fáj most 🙄)
2020. dec. 8. 04:23
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Ha még megvan az orrmandulád, akkor mindenképpen menj vele dokihoz! Felnőttkorban már nem szabadna ott lenni, önmagában már a létezése is kóros lehet.
2020. dec. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy nem az, csak hátul fáj. Az orrom mögött. Babámnak megint jobban folyik az orra, de azon kívül semmi baja, csak szívom neki (nagy üvöltések árán). Igazából az lett volna a nagy kérdés, hogy valakinek volt - e, hogy az orrszívàs ellenére rosszabb lett.
2020. dec. 8. 07:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első ostobaságot ír. Sok felnőttnek meg van az orrmandulája, és nincs vele probléma.Nem baj, ha nem tudod tökéletesen kiszívni, ha kap a baba levegőt.
2020. dec. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtat. ❤️
2020. dec. 8. 07:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöknek problémája van?

A babát porszívó-orrszívóval szívod? Az jó, csak arra figyelj, hogy ne fogd be az egyik orrlyukát, miközben szívod a másikat, mert az fájdalmat okoz. (Én kipróbáltam magamon!)

Neked: írass fel orvossal anibiotikumos-szteroidos orrsprayt magadnak. A vény nélkül kapható cuccok sz.rt sem érnek, csak rontanak a helyzeten (nyálkahártya kiszárítása, hozzászokás, ha elmúlik a hatása, még jobban beduzzad, rosszabb lesz, újra használod, kis javulás, majd még jobban beduzzad, és így tovább), kivéve a sima tengervizes sprayket, azok jók, de önmagukban komoly orrnyálkahártyagyulladásnál nem elegek.

2020. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmit nem használok egyikőnknél sem, a babának tengervizes sprét, és szívom az orrát. Mostmár sikerült szép mennyiséget kiszívni. Jól van egyébként, én vagyok inkább kicsit gyengusz...
2020. dec. 8. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!