Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Autista gyermekek szülei,...

Autista gyermekek szülei, ismerősei, Szerintetek lehet összefüggés az oltások és az autizmus kialakulása között ?

Figyelt kérdés

Én nem ismerek egyetlen autista gyermeket sem, sokáig nem is tudtam mit jelent. Még most sem 100% mivel nem egy konkrét jellemzője van, ha jól tudom. (Internet által) szóval, egy futólagos ismerős mesélte a férjemnek, mikor a bexerot beadjuk vagy sem köröket futotta minden gyermekes ismerős között, hogy a gyermekük 2 éves és most kezdték felfedezni nála az autizmus jeleit. Mondták hogy ők az anyagiak miatt nem adatták be, de hogy ne engedjük hogy egyszerre 1 nél több oltást kapjon, mert nekik mindig kettőt kapott egyszerre és nem tudnak másra gondolni mint hogy ez volt a kiváltója. A mi fiunk 15 hónapos múlt, késve kapta az oltásokat betegség miatt és ezért az MMR is csúszott, e hónapban kapná, (most taknyos, szóval lehet hogy nem adják be) mellette pedig a baranyhimlo ismetlőt 1,5 hónapra az előző baranyhimlőhöz ( Vedőnő minimum 3 hónap különbséget mondott hogy kell lennie) a férjem annyira fél minden oltásnál hogy bármi baja lesz a fiunknak, én eddig nem aggódtam ezen. A bexero-N gondolkoztam el h kell e vagy sem. Még mindig nem 100% os a döntésünk. Szóval e hónapban mmr+ Bárány ismetlő, januárban lenne első bexero + 3.neisvac c.


Ki mit gondol, mit tanácsol az olvasókkal kapcsolatban? Bexeroról ki mit gondol ? ( anyagi része nem okoz fejtörést) közben 3 szemfog már áttört és a 4.ér várjuk, nőnek de még nincsenek kint 100%-an . Füle mögött a nyitok csomó borsó méretű már hónapok óta, erre orvos annyit mondott hogy akkor számít ha piros, érzékeny, vagy dió méretű.

Köszönöm aki válaszol



2020. dec. 12. 13:35
A kérdező szavazást indított:
Bexero igen
Bexero nem
Két oltás egyszerre igen
Két oltás egyszerre nem
28 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Gyógypedagógusként móndom hogy teljesen marhaság az autizmus és az oltások között bármilyen kapcsolatot feltételezni.
2020. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Ezer milliószor megcáfolták már ezt a baromságot. Azért 2 évesen fedezik fel, mert ekkorra valik diagnosztizalhatova. És igen jé pont akkor is van oltas. De a kettőnek nincs egymáshoz köze. Amúgy nalunk a bexserot eleve nem oltják mással, mivel egyedül is elég brutális.

Amúgy a legújabb elméletek szerint genetikai okai vannak. Hat majd egyszer biztos kiderül. De nem az oltas.

2020. dec. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Autista a gyerekem. Kapott nem kötelező oltásokat is.

Az autizmust nem az oltások okozták. De egy alapból tropa idegrendszernek nem szoktak jót tenni. Nálunk is minden egyes oltás egy kicsit tovább rontott az állapotán, pl. a Neisvacnak köszönhető, hogy alig vált képessé négykézlábazni, de annak beadása után már földhöz is tudta csapni magát őrjöngeni. Volt vagy kemény 7-8 hónapos... Előtte legalább "csak" ordított folyamatosan. A bárányhimlő elleni oltás sem tett jót, attól minden egyes kiborulásakor szúnyogcsípésszerű kis foltok jöttek ki, amik pár órán belül elmúltak. Vagy az elején az egyik kötelezőtől azonnal abbamaradt a torokhanghallatás ("gííí"), onnantól vagy ordított, vagy néma csendben volt. A másik után elkezdett "repülőzni", bár így legalább egyértelművé vált számomra, ami addig csak kérdéses volt, hogy rohanni kell Dévényre.

Két oltást egyszerre normál idegrendszerű gyereknek sem adatnék be, ha nem muszáj.

2020. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Autista gyerek anyjaként mondom, semmi köze hozzá. Keress rá neten, egy orvos a saját cégéneknlobbizott, így keletkezett ez a hoax.
2020. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nem az orvos dönti el,hogy mit mikor ad be a gyereknek? Vagy én kérhetem,hogy egyesével adja be? Nálunk ez úgy néz ki,hogy kapom az időpontot és oltja amivel gondolja. Elmondja mit ad be,milyen mellékhatásra lehet számítani és pont. Én nem okoskodom ott,pedig jobban szeretném ha csak egyféle oltást kapna egyszerre,de nem én vagyok az orvos. Most voltunk az 1 évesen,kétfélét kapott,mindkét karjába eggyet-eggyet. A következő a 15 hónapos lesz,akkor is azt hiszem kettőt kap. Ez bennem eddig így nem merült fel,hogy baj,gondoltam az orvos csak jobban tudja. De most elbizonytalanodtam ahogy ezt olvasom. Lehet kérni,hogy egyszerre csak eggyet adjon be neki?
2020. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

2 éves korban lehet felfedezni a tüneteket először,általában.


Kivétel a nagyon súlyos esetek.


Az én lányom is autizmus gyanús, most kezdtük el kivizsgáltatni.


Én sem emlékszem 2 éves kora előtti tünetre. Kb akkor kezdődtek a furcsa dolgai.


Bexserot nem kapott, csak Neisvac C-t meg a bárányhimlő ellenit.

2020. dec. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, sajnos most a vírushelyzet miatt adják egyszerre hogy csökkentsék a kontaktust, de eddig a 12 hós ismetlőt kapta külön mert épp nem volt baranyhimlő elleni oltóanyag. Azt olvastam én is, de olyat is hogy a gyomorgondokkal is küzdő autista gyermekeknek kanyaró vírus található a gyomornedvben, de nem tudják pontosan hogy az MMR oltasból vagy másutón.

De én mint a gyermek anyja meg mondhatom az orvosnak hogy nem adhatnak neki egszerre csak egy oltást ? Tudom hogy van aki a kötelező oltást sem adatja be, de Elza elmúlt pár hónapig még csak eszembe se jutott megkérdőjelezni az orvost. ( azon kívül hogy a hasfal sérvre ami nem tűnik úgy hogy fájna, legyintett)

Meg egyszer köszönöm, igazából a férjem attól fel leginkább hogy bármilyen következménye lesz az egyszerre beadott oltásoknak, nem csak az autizmus, hanem bármely szövődmény.


Kettes válaszoló : azt hiszem az autizmusnak köze van az agyban jelenlevő gyulladásnak(javítsatok ha rosszul tudom), ezért súlyosbodhatott az oltás után ?


Az a legnagyobb félszem, hogy mivel egészségesnek tűnik a gyermekünk, (persze a megfázást leszámítva, ami lehet hogy a foga miatt van) nem tudhatom hogy van e bármilyen tünetmentes vírus, fertőzés. Néha olyanok a kis szemei mintha beteg lenne, herpesz vírusa volt a szájában sajnos, nagyon meg gyötörte, azóta látom néha hogy “na most megint beteg lesz, valami bujkálhat benne” de szerencsére ezen a orrfolyason kívül azóta nem volt semmi, csak alap 37-37,3 testhő fülhőmérővel mérve. Tény hogy alap 25 fok van a lakásban és ő sokat akaratoskodik, sokat futkos játszik, ki melegszik. Volt pár nap szünet a rágó fogak után, amikor semmit nem rájött vett a szájába vagy nyaladzott, így tudom h utána kezdett a 4 szemfog jovohetni.

2020. dec. 12. 14:19
 8/16 A kérdező kommentje:

Hat ez az, itt olvastam olyat hogy a doktornak szólt az anyuka hogy hát ezt az oltást nem úgy kell beadni ahogy a betegtájékoztatásban levan írva, és lám az orvos tévedett, jobb tudni hogy mit mikor hogyan kell, én is ezért olvasgatok mindennek utána mostmár.


A baranyhimlő ismétlőt is adta volna úgy ahogy most de nem emlékezett hogy később kapta mint ahogy szokták mások, a Vedőnő mondta nekem hogy 3 hónap különbség kell hogy legyen a kettő között, utána mikor egyeztettem a doktorral mondta hogy hat nem, a minimum az 1 hónap és most úgy van hogy 1,5 hónap lenne a különbség, próbáltam utána nézni, úgy láttam hogy 4 hét a minimum de nem írta hogy az az MmR rel együtt 1 hónap után.

Másik hogy a Vedőnő valami oltási sorozat táblázatot nézett az alapján mondta

2020. dec. 12. 14:25
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
Nekem nincs beoltva a gyerekem, de az összes autista ismerős gyerek tünetei közvetlenül oltàs(ok) utàn jöttek elő vagy rosszabbodtak. Mèg bőven 2 èves koruk előtt. Magyarorszàgon ugyan nem tagadhatsz meg oltast, de ahhoz ragaszkodhatsz, hogy egyszerre ne kapjon többet.
2020. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon rá vagy erre pörögve. Szinte minden alkalommal duplán adták neki az oltásokat, rengeteg nem kötelezőt is megkapott, gyakorlatilag az összeset, soha semmi baj nem volt, esetleg kis hőemelkedés. Az autista gyerek, akinek tünetei vannak, lesz neki az oltás után is, meg anélkül is.

Ha én lennék a gyerek orvosa, elküldenélek a fenébe ha folyamatosan megkérdöjeleznél és mindenféle neten összeolvasott baromsággal jönnél, ha ennyire nem bízol a szakértelmében keress másikat.

2020. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!