Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Oltás után hőemelkedés?

Oltás után hőemelkedés?

Figyelt kérdés
Négy hónapos a kicsi, ma kaptuk az oltást. Van egy kis hőemelkedése. Másnál is előfordult? Kúpot már adtam neki.
2021. jan. 20. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul igen. De hőemelkedésre még szükségtelen a kúp. Figyelgesd, nem-e lázasodik be.
2021. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Én 38.6nál se tartottam égetően szükségesnek a lazcsillapitast, a dokink is azt mondta, hogy 39 felett elég. (Most 1 éves) A 2 hónapos oltás után is volt vagy hőemelkedése vagy láza, nem tudom, mert nem mértem. Nyűgös volt, de másnapra kialudta.
2021. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kicsit nyugtalan is. Most este jött ki rajta. Jó kedve volt idáig. Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 20. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom első gyerek.


Miért adsz hőemelkedésre kúpot? Simán elég, ha 38.5-nél gondolkodsz el először a lázcsillapításon (popsiban mérve fél fokot le kell vonni!). Oltás után amúgy is előfordul a hőemelkedés. Figyeld, belázasodik-e, adj neki sok folyadékot, és ennyi. Ha komolyabb lesz, akkor nyilván fordulj az orvoshoz, bár meglepődnék, ha így lenne.

2021. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azt mondjak, akkor kell csak csillapítani, ha a gyerek közérzete nem jó. Na most az en fiam igazi primadonna. A bexsero 38.1-ig vitte neki, de már 37.2-nel minden baja volt. Uh en másodszorra már csillapítani kezdtem a hőemelkedést is. Amúgy ha a gyereken nem látszik, hogy lázas, akkor az új ajánlás szerint tényleg nem kell csillapítani.
2021. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!