Milyen jelei vannak egy kisbabánál az autizmusnak?

Figyelt kérdés
Mikortól (kor) lehet azt kijelenteni biztosan,hogy egy baba autista? A kérdésem főkènt arról szólna,hogy pár éves kortól leghamarabb, vagy akár pár hónapos babànál is? Ha igen, mik a jelei?
2021. febr. 12. 19:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónaposnál még nem állapítható meg, csak kb 2 éves kortól.
2021. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%
Pár hónapos babánál is észrevehetőek a pici jelek... változó kinél mennyire látszódik. Amikor már minden más baba beszélni fog az autista még mindig nem és csak kiabál.. amúgy ez attól is függ, hogy az autizmusnak melyik fajtáját hordozza a baba meg mekkora mértékben:/
2021. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

"más baba beszélni fog az autista még mindig nem és csak kiabál.."

Már amelyik. Ez megint egy alaptalan általánosítás.

2021. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%

Valahol láttam, keres rá neten, azt figyelték meg, hogy ha ülésbe húzzák a 6 hónapos babát és nem tartja a fejét az utalhat arra hogy autista, de csak utalhat.

Amúgy attól is függ milyen szintű 2-3 évesen vannak autisztikus tünetek már.

2021. febr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Huh én csak 4,5 évesen szólaltam meg először. Akkor én autista vagyok? Nem is tudtam!
2021. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
40%
Ismerősöm autista gyereke elvolt magában már babakorában is. Soha nem igényelte a testközelséget. Persze még akkor nem látszott, hogy baja van.
2021. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%
Volt egy video a youtubeon, az autista kisgyerek ilyen különösen mozgatta forgatta a kezét miközben mindennapi tevékenységeket csinált, és mutattak videót, hogy ez egy korai jel volt babaként, mert akkor is csinálta, csak akkor még ezt nem tudták.
2021. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
84%
Az autizmus valóban csak 2-3 éves kortól állapítható meg. Az is igaz, hogy a beszéd hiánya utalhat autizmusra, de ez nem csak ezen múlik. Visszatekintve persze észrevehetőek az utaló jelek, de ezek egyesével olyan jelentéktelenek és apróak, hogy nehéz őket beazonosítani.
2021. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Minden gyermeknek vannak autisztikus tűnetei. Ezért csak 3 éves kortól diagnosztizálnak. Aki 3 éves kor előtt megkapja a diagnózist, annak nagyon súlyos illetve egyértelmű jeleinek kell lennie.
2021. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%

"ha ülésbe húzzák a 6 hónapos babát és nem tartja a fejét az utalhat arra hogy autista, de csak utalhat."


Az arra utal, hogy borzasztóan megkésett a mozgásfejlődése, valószínűleg súlyosan hipotón. 3 hónapos korban már nagy gond, ha nem tartja a fejét. 🙊

2021. febr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!