Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szent Margit Kórház Fejlődésne...

Szent Margit Kórház Fejlődésneurológiai Osztálya helyett magánklinika?

Figyelt kérdés
Kisbabámat beutalták neurológiai vizsgálatra a Szent Margit Kórházba, de nem igazán vagyok híve az állami ellátásnak. Ismertek olyan magánrendelőt/klinikát, ahol ugyanazokat a szükséges vizsgálatokat el tudják végezni rajta?
2021. márc. 1. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Voltunk ott. Pokol volt. Magánban nem taĺalsz ilyet? De annál, bármi jobb
2021. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a probléma? Én csak legvégső esetben vinném oda a Margitba a gyerekemet. Teljes körű kivizsgálásra magán úton viszont nincs lehetőség, pl. mrt az altatás miatt egy magánklinika se vállal, eeg is jelenleg 1 magánrendelésen érhető el. Első körben felkeresnék egy gyerekneurológust, fejlődés neurológust. Kislányomnak volt sok mindenre kiterjedő kivizsgálása 2 hónapos korában, de nem a Margitot választottuk,habár azt mondják, hogy egyedülállóak, de megoldottuk másik állami klinikán valamivel emberibb körülmények között.
2021. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Semmi baj nincs a Margit fejlődésneuorológia osztályával, kifejezetten szimpatikus idős doki bácsi vizsgálta a lányunkat.
2021. márc. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Az a szimpatikus idős doktor bácsi 2 perc vizsgálat után közölte, hogy " ugye tudja, hogy soha nem fog tudni járni a gyereke és egyik végtagját sem fogja tudni rendesen használni". Akkor volt 5 hetes a fiam. Nem kívánom senkinek amit akkor éreztem.

Ehhez képest utána kivizsgálták. Minimális otthoni tornáztatást írtak elő neki. 11 hónapos indult el kapaszkodás nélkül.

Most 10 éves lesz. Jazz dobosnak készül ( tanárai szerint ritka nagy tehetség). Emelett zongorázni is tanul.

2021. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Lehetséges, hogy elengendő az ambuláns vizsgálat is, és nem fektetnek be egy hétre a kórházba? Vagy a mindenkin megcsinálják a részletes kivizsgálást? Időpontkérésnél milyen adatokat kérnek?


A lányom 6/9/10-es APGAR-ral született, a kórházi gyerekorvos szerint mindent csinál, amit kell, csak a lépegető reflexe renyhébb, mint az átlagnak.

2021. márc. 2. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Ott nincs ambuláns kivizsgálás. Elsőkörben en elvinném magánban neurológushoz vagy fejlődés neurológushoz. Szabó Tünde, Bod Mária, Felkai Mária, Gyorsok Zsuzsanna, Liptai Zoltán, Farkas Viktor, Cziniel Mónika és még hosszú a sor.
2021. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Hogy ne lenne? 🤦🏼‍♀️🤣 Mi is ambulánsan voltunk többször is.
2021. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kivizsgáláson voltatok. Más ha valakit kivizsgálásra utalnak be és más, ha szakrendelésre. Milyen vizsgálatokat csináltak azonkívül, hogy megnezte a doktor bácsi? Ennyit pedig bármelyik magánrendelésen meg tud tenni bármelyik neurológus, fejlődésneurológus.
2021. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

6-os jókat írt, nem tudom, miért kellett lepontozni.

Ha intézmény, akkor a Bethesdára érdemes rákérdezni, esetleg még a Heim Pálra. A Margitot én is hanyagolnám...

2021. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!