Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ujra két oltást kell kapnia a...

Ujra két oltást kell kapnia a gyereknek? Bárányhimlő elleni.

Figyelt kérdés

Fiam 5 évesen kapta meg az első bárányhimlö elleni oltást tavaly. A másodikat azonban nem kapta meg,se a gyerekorvos se a védőnő nem hivott hogy kell az ismétlő oltás. Jött a pandémia ugye és telefon doktor van ha nem kötelező oltásról van szó akkor ráér stb...

Igaz nekem is kiment teljesen fejemből.

Most tölti majd a 6ot a kötelező oltás miatt mindenképp fogad majd a doki. Gondoltam akkor a bárányhimlő oltás másik felét is megkapja. De tegnap szembesültem vele hogy már rég meg kellett volna kapnia a 2.at.

Az egy oltás is védhet? Van itt olyan akinek csak 1et kapott a gyereke? Mi a tapasztalata?


Természetesen hétfőn felhivom az orvost is de addig is tájékozodnék,hátha van valaki aki hasonló helyzetbe volt és van tapasztalata.



#oltás #Bárnyahimlő
2021. ápr. 10. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha több idő telt el. Csak egy ismétlőt fog kapni
2021. ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Korábban sokak direkt kértek egyet, mert akkor az volt a kommunikáció, hogy ha egy oltás után találkozik a vírussal, hosszabb lesz a védelme,

így sokan csak egyet adattak be és ha kisiskolás koráig nem találkozott a betegséggel, akkor beadták a másodikat is.

2021. ápr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
#2 ez igaz, az én fiam is így kapta. Már nem emlékszem pontosan, de 3-4 év különbséggel kapta a másodikat.
2021. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!