Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kislányom 18 napja köhög....

Kislányom 18 napja köhög. Orvosnál is voltunk. Hörghurutja van. Még mindig hurutosan köhög és nem mindig szakad fel neki. Másnál is volt ilyen mostanában?

Figyelt kérdés
Múlt héten vittem az orvoshoz elhuzódó köhögés miatt. Semmi más tünete nem volt. Eleinte száraz köhögése volt, néha annyira ingerelte hogy hányt is. Aztán pár nap múlva hurutos lett, de nem mindig szakadt fel. Antibiotikumot kapott 6 napig szedte. Mellkas és arcüreg röntgenen is voltunk. Negatív lett mindkettő. Köhögés megmaradt hurutos ingerlő. Néha nem szakad fel. Reggel rosszabb. Az orvos annyit mondott, hogy adjam neki a köptetőt. Más teendő nincs.

2021. ápr. 22. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inhaláltok ? Nàlunk a sima salvus víz is mindig segített. Ha rosszabb volt, kellett bele berodual.
2021. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze inhalátort is használunk. Eleinte Salvus víz +berodual. Most már csak sima Salvus víz. Ventolint is kapott, de az orvos azt mondta azt már ne adjam neki
2021. ápr. 22. 08:53
 3/10 anonim ***** válasza:
A kettőt egyszer nem szabad igen. Hátha kinövi, mi kinőttük. Egy évig napi egy flixotidet kapott, 3 évesen már le tudtuk rakni. Azóta alig szokott náthás is lenni.
2021. ápr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy köhögés eltarthat három hétig különösebb indok nélkül, mi sokszor belefutunk, én is felnőttként. De lehet allergia is vagy valami autoimmun kísérő tünete.
2021. ápr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt, csak a fiam több mint 1 hónapig köhögött hurutosan. Gyakorlatilag a covid miatti másfél hónap ovizárást végigköhögte itthon, oviban meg nem kapott el semmit vagy egy éve, vicc. 😃

Nem tudom, mi volt. Neki sem volt más tünete. Covid teszt negatív, tüdejét nézték, semmi kóros. 3-féle köptető, baby luuf kenőcs, mézes tea, meg ki tudja mennyi salvus vizes párologtatás után végül felírt a doki egy légúti betegségekre való antibiotikumot (Klacid), mert egyszerűen már neki sem volt más ötlete, és attól múlt nagynehezen el. Fogalmam sincs mi volt ez, sosem volt különösebben köhögős, eddig mindig elmúlt 1-1,5 hét alatt. 5 éves.

2021. ápr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, plusz még Ventolin szuszpenzió inhalálásra, de az sem csinált semmit. Előző voltam.
2021. ápr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Krónikus hörghurutos vagyok, egyedül a lándzsás útifű szirup segít hosszú távon.
2021. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Érdekes tényleg ez az egész. Kislányom hat éves. Amíg oviba járt nem volt beteg max enyhén náthás volt . Most meg itthon van már egy hónapja. Játszótérre jártunk csak, mivel lakásba élünk. Nincs udvar. Boltba se vittem őket. Egyébként először a két éves öccse köhögött pont így. Igaz rajta másfél hét alatt átment. Most úgy néz ki mi is elkaptuk a férjemmel. Köhögünk mindketten.
2021. ápr. 22. 10:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van a DM-ben, patikában dr. theisses nyalóka, nekünk az is sokat segített. Ha náthás, mindig veszek neki.
2021. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet utolsó
2021. ápr. 22. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!