Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha terhesen beoltom magam a...

Ha terhesen beoltom magam a későbbiekben lehet tőle baja a babának?

Figyelt kérdés
Minden orvos ezt javasolja, de senki sem mondja meg igazából csinále ez az oltás valami rosszat a magzattal, vagy gyerek korában lehete ettől valami kialakuló betegsége... Nagyon nem tudom mit csináljak. Félek nem beoltani magam, de az oltástól is jelen pillanatban.
2021. máj. 2. 16:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Szóval az orvosoknak nem hiszel, de a gyakori népének igen? Van baj a fejben...
2021. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Erre senki nem tudja a valaszt, mert olyan friss ez az egesz, hogy nincsenek rola adatok.


En ugyanebben a dilemmaban vagyok, csak nem terhes vagyok, hanem szoptatok, es azt a fs Astrazenecat fogom kapni (nem Magyaro.).

Nem tudom en sem mit tegyek.


Sajnos jelenleg mindenki kivetel nelkul meg kiserleti eger.


Viszont sajnos potyognak el korulottem az emberek kulonfele korosztalyban a covidban...nem szeretnek meghalni, szeretnem a gyermekem felnevelni...szoval eddig en olyan 70 szazalekban az fele hajlok, hogy oltas.

2021. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Igazából nem tudjak. De egyelőre úgy néz ki nem csinál semmit. de ezt senki nem fogja neked írásba adni. Viszont sajnos lassan minden hétre jut már egy kismama aki belehal a covidba. Engem ez jobban aggaszt, mint egy oltas ami eddig meg senkinek nem csinált bajt aki megkapta terhesen sőt meg a babának is lett ellenanyaga születése után.

Ezzel együtt ez egyedül a te felelősséged. Senki nem fog helyetted dönteni és senki nem fog felelősséget sem vallani ha pont te leszel aki mondjuk sokkot kapsz az oltastol vagy valami.

2021. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
2 mi bajod az astraval? En is azt kaptam. 2 héttel az első oltas után már van ellenanyagom is. 🤷🏼‍♀️ A családból többen kaptak senkinek semmi baja.
2021. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%

Hat utanaolvastam mindegyiknek angol es nemet oldalakon is, es nekem az Astra nem szimpatikus...kevesbe ved, mint a Pfizer es moderna, mellekhatasok is sokkal gyakoribbak.


Bar pfizer autoimmunbetegseget okoz, ez meg verrogosodest, most dontsd el... Embere valogatja. Nehez dolog ez.

2021. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Ha az oltás hatásmechanizmusában hiszel, hinned kell abban, amit mondanak róla, hogy egyáltalán nem kerül a magzat véráramába, csak a termelt ellenanyag. Ami jó, nagyon jó. Ugyanez szoptatás esetén.
2021. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%
Viszont ha elkapod a virust, terhesen sokkal jobban megterheli a szervezeted, sokkal veszelyesebb a kismamakra. Sz.r helyzet de en ugy latom nagyobb rizikó oltas nelkul lenni.
2021. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
5 nem akarlak lelombozni, de a pfizer és moderna kb ugyanakkora %-ban okoz verrogot. Ezt is egy amerikai kutatásban olvastam, mert itthon nem nagyon lobogtattak. En ezután engedtem el a pfizer dolgot. Ráadásul en ismerek olyanokat akiket a pfizer ütött ki csúnyán meg olyanokat akiket az astra. Minket nem. Szerencsére. Abban igazad van, hogy az astranal úgy tűnik gyakrabban vannak kellemetlenebb mellekhatasai, már akinél vannak. De 12 hétre adva úgy néz ki pont annyira hatásos, mint a pfizer. Na mindegy. Nem akarlak en rábeszélni csak en is rohadt sokat olvasgattam mivel azt kaptam és arra jutottam, hogy nem járok rosszabbul ha nem várok meg heteket/hónapokat pfizerre.
2021. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
41%
Nem káros az oltás a magzatra, viszont ha elkapod a covidot terhesen, annak nagyon súlyos következményei lehetnek! Azt javasolják, hogy a várandósság alatt csak az első adag vakcinát adassák be a kismamák, és majd szülés után a másodikat. Pfizert vagy Modernát kaphatsz orvosi igazolással, érdemes élni a lehetőséggel!
2021. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Elsőnek: ha nem tudsz normálisan válaszolni, ne is írj hülyeségeket. A kérdésemben látsz olyat hogy nem hiszek orvosoknak?

Egy ilyen alakkal nem is akarok vitatkozni mint te vagy és nem ezért tettem fel a kérdést.


A többi válaszolónak köszönöm szépen hogy írtatok. Igen ez nehéz döntés lesz, de csak megy az idő és még tanácstalan vagyok nagyon. Félek, mert úgy érzem itt nincs helyes döntés. ☹️

2021. máj. 2. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!