Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha terhesen beoltom magam a...

Ha terhesen beoltom magam a későbbiekben lehet tőle baja a babának?

Figyelt kérdés
Minden orvos ezt javasolja, de senki sem mondja meg igazából csinále ez az oltás valami rosszat a magzattal, vagy gyerek korában lehete ettől valami kialakuló betegsége... Nagyon nem tudom mit csináljak. Félek nem beoltani magam, de az oltástól is jelen pillanatban.
2021. máj. 2. 16:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
De, van helyes döntés. Be kell adatni, mind a saját és a családod egészsége miatt, mind a jövőnk miatt. Ezt a mostani helyzetet szánod a gyerekednek is? Hidd el, nem buli kisgyerekekkel ez a bezártság, meg azt sem elmagyarázni, hogy miért halnak meg mostanában ennyien a környezetünkben. A másik csoport óvónénije, az utcában az otthonkás néni, apa barátjának az apukája, az ovis csoporttárs várandós anyukája...
2021. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem van helyes döntés. A vakcinának valószínűleg nincs negatív hatása, csak adathiány miatt nem merik 100%-ra kijelenteni, a vírusnak viszont van. Főleg terhesen, amikor egyébként is jobban le van terhelve a szervezeted.


A vakcina esetleges mellékhatásai sokkal kisebb valószínűséggel ütnek ki, mint a vírus, ha elkapod, és így, hogy nyit az ország, nem tudsz annyira vigyázni, hogy tutibiztos ne kapd el. Én ezerszer inkább megkockáztatnék egy megkésett mozgásfejlődést a gyereknél (most mondtam valamit), minthogy a 28. héten vágják ki belőlem, hogy legalább ő életben maradjon. Egyébként pont azért adják csak a 2. trimesztertől, hogy a babára a lehető legkisebb hatással legyen, ő max az ellenanyagot kapja.

2021. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%

Mert nem tudnak rá válaszolni.

Én mondjuk terhesen semmi esetre sem oltatnám be magam azok után, hogy sorra halnak meg a kismamák meg vetélnek el az oltás után

2021. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%

13 erről amúgy van statisztika is valahol? Vagy csak a szomszédod kutyasétáltatójanak az unokahúgának a kollégájának a testvére járt így?

Plusz a vetélés önmagában sem ritka sajnos. Meg a második trimeszterben sem annyira, van róla hiteles kivizsgálás mi okozta a vetelest? Kétlem mert baratnomnek se tudtak megmondani, mitől vételt el 18 hetes terhesen. Szoval max a statisztika fogja megmondani, hogy ez %-osan több vagy kevesebb volt e az átlagnál.

2021. máj. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%
Ha beadják neked terhesen az oltást és azt mondják az baba ellenanyaggal fog születni akkor biztosan hatással van a magzatra az oltás .
2021. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

Őszintén?


A Jóisten a megmondhatója csak.


Viszont nélküle, ha elkapod sem tudhatod.

Ellátást meg nem kapsz olyat, mint kellene

2021. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Hiszek az oltásban, be is regisztráltam amint lehetett de amikor felhívtak hogy mehetek 10 hetes terhes voltam. Amit a 15. Írt kb legbelül ez aggaszt, nem tudja senki megmondani mit tesz a babával és ez nem egy olyan döntés amit csettintéssel lehet meghozni. Ha bennem van az ellenanyag baba is kap belőle, ha én megérzem(láz stb) biztos ő is megérzi majd.

Félek hogy elkapom a vírust és nem tudhatom a szervezetem hogy reagál rá. Lehet meg sem érzem, de az is lehet nagy bajba kerülünk. Van itt olyan aki végig hordta a babát corona alatt és nem kapta el a vírust??? Lehet egyáltalán annyira vigyázni hogy az ember "védett" maradjon?

2021. máj. 2. 20:42
 18/22 anonim ***** válasza:
62%

Nézd, nekem a korona alatt született a babám, tavaly márciusban amikor lezártak mindent, 20 hetes terhes voltam. Akkor mindenki komolyan vette a bezártságot, tudtam itthonról dolgozni, mindent házhoz szállítottunk, így oké volt. De most, hogy nyit a világ, már senki sem veszi igazán komolyan a bezártságot, barátok hívnak kb minden másnap bográcsozni vagy csak kiülni valami teraszra meginni valamit, így én nem tudnék már egy terhességet úgy végigülni, hogy nem érintkezek gyakorlatilag senkivel. És megmondom őszintén, nem is akarnék, azok után, hogy egy egész évet most a hátsónkon kellett rostokolni. Szerintem a vírus nagyobb veszély, akárhogy is nézzük, mint az oltás vélt vagy valós kockázatai, de nyilván a te döntésed és neked kell vállalnod a felelősséget is ezzel kapcsolatban. Én mentem, amit tudtam, szoptatás alatt nyilván még annál is kevésbé féltem az oltástól, mint egyébként, de én őszintén szólva terhesen is bármikor beadatnám, sőt, örülnék neki, ha már gyerekek is megkaphatnák, mert akkor vinném a lányom is oltatni (egyébként is megkapja az összes kötelező és ajánlott oltást is).


Amúgy amit a #13 mondott, most nem azért, de kb bármi történik veled, az mind hatással van a magzatra. Egy sima náthát elkapsz, annak is az ellenanyagai átjutnak a babához, mégsem félsz attól, hogy egy kicsit megfázz terhesség alatt. Kikúrálod magad, oszt' csókolom. Csakhogy a covid nem ilyen "kikúrálom magam" típusú betegség, bár nincs rá garancia, hogy súlyos lefolyása lesz, statisztikailag terhesen sokkal nagyobb veszélyben vagy te is és a babád is magától a vírustól, míg a vakcinánál ugyan nincs garancia szintén, de statisztikailag sokkal jobban jársz vele, ha beadatod most, mintha oltás nélkül találkozol a vírussal. Az meg, hogy a babádnak ettől bármi baja legyen, gyakorlatilag lehetetlen, mert csak egy immunválaszt vált ki a vakcina, nem mérget fecskendeznek beléd. Konkrétan többet ártasz azzal, ha nem megfelelő édesítőszert eszel terhesen, mint egy szurival.

2021. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%
Már egy éve velünk a vírus és én is még jó sokan nem kapták el . Gondolom akkor te se , de csinálhatsz ilyen antigén tesztet átestél-e rajta .
2021. máj. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
9%
Na 19 engem pont ez aggaszt ott amíg be nem oltottak. Eddig nem kaptuk el. Az új minta sok meg már a mi korosztalyunk az is öli. És csak remélhetjük hogy az oltas valamennyi védettséget ad ezek ellen is. Szoval ez baromi rossz stratégia. Pont azért vagyunk nagyobb veszélyben mert az enyhén nem kaptuk el egyáltalán.
2021. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!