Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mivel/hogyan kezelitek a...

Mivel/hogyan kezelitek a kezdődő náthát kisgyereknél?

Figyelt kérdés
A sok folyadék és orrsprayn kívül adtok valamit a gyereknek? Épp nagyon nem jókor fázott meg a kisfiam (2 éves). Nappal el van, max kicsit többet alszik, de éjszaka alig kap szegény levegőt, forgolódik egyfolytában, nem tud aludni. A dokink kb semmit sem szokott neki fel írni, csak ha már nagyon köhög. De nem szeretném ha bele mélyedne.

2021. jún. 9. 06:22
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Éjszakára légzéskönnyítő gyógynövényes párnalap. Az én gyerekeim nagyon szeretik, kellemes az illata.
2021. jún. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
C-vitamin. Orrszívás.
2021. jún. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Baby luuf, salvussal inhalalas, parologtatas, Cebion csepp dupla d-vitamin, esetleg Sinupret.

En emiatt hagytam ott a gyerekdokinkat, o sem akart sosem felirni semmit, aztan a gyerekemnek lett olyan arcureggyulladasa hogy csak na. Nem azt mondom, hogy akkor adjunk mindenre ab-ot de ha kell, akkor kell.


Egyebkent "Épp nagyon nem jókor fázott meg" cuki ez a resz. Hat nekem meg sosem fazott meg jókor. Szoval..

Jobbulast

2021. jún. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Lefekvés előtt sós orrspray, aztán várj egy kicsit, utána orrszívás nagyon alaposan (legalább 5 percig). Utána pedig Nasivin baby orrcsepp (vény nélküli) úgy, hogy hátra döntöd a fejét és kicsit forgassa is óvatosan, hogy a füle felé is jusson. Így meg lehet előzni, hogy arcüreggyulladása, fülfájása legyen és nagyobb eséllyel kap levegőt éjszaka. Fülészeten mondták így nekünk. És persze sok C-vitamin. Tapasztalatom és a dokink szerint a köptetők (kakukkfüves vagy tea) is jók a takony elfolyósítására is, hogy könnyebben kijöjjön. És az is segíthet, ha enyhén megemeled a fejét (pl. matraca alá raksz egy kisebb, széles párnát), hogy ne hátra folyjon.


Ja és szinte mindig bölcsis beszoktatás után, amikor dolgozni kezdtem, nyaralás előtt, szülinapkor, karácsonykor vagy ha elutaztunk volna kétévente egyszer apával kettesben lettek az enyémek is betegek. Murphy törvénye :) Jobbulást és kitartást.

2021. jún. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Ja és egy hétnél tovább nem szabad használni a (nem tengervizes) orrspray-ket, mert tönkreteszi az orr nyálkahártyáját (nem tudom, mit használtatok eddig).
2021. jún. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Áprilisban volt 2 éves a fiam.

Nálunk az orrát fújja, max ha nem jön akkor kap orrsprayt. Este alváshoz nagyobb párna, meg legyen emelve a feje. Illetve többet próbálom itatni. Ennyi.

Eddig 2x volt beteg.


Sógoroméknál van egy 1 és egy 3 éves. Na ők kb mindent is adnak nekik. 2 féle orrspray, 3féle vitamin alapbol, ilyenkor még +2, krémmel kenik a mellkasukat, párologtató a lakásba. Én amit nem értek, az orrfolyásra nurofen?! Mert biztos fáj nekik 🤦‍♀️

Na ők kb havonta 2 hetet betegek.

2021. jún. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tavaly volt valamikor utoljára beteg. Én sem szoktam tömni vitaminnal meg gyógyszerrel, csak c és d vitamint kap. Most hétvégén utazunk el, előtte covid teszt😵 útközben baba látogatóba kellett volna mennünk, én huzatot kaptam kb úgy mozgok mint robotzsaru + lassan harmadik trimeszterben vagyok igy a rugkapaló vasgyúróval alig bírok, apa pedig dolgozik ezért is rossz az időpont 😭😅

Amúgy a nurofent éjszakára én is szoktam adni, mert ilyenkor fáj az ember minden porcikája és a sok orr folyástól a feje is fájhat illetve éjszaka a láz is fel mehet.

2021. jún. 9. 08:32
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Nekünk a doki csak láz esetére mondja. Megelőzésre nem.


De ők nem csak este adják, hanem ahogy elkezd folyni az orruk, onnan 4óránként, míg meg nem gyógyulnak 🤷‍♀️6os voltam

2021. jún. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

4es: 5 percig szívod az orrát? Ennek mi értelme? Szegény gyerek nem örül bele?

Én inkább többször de a vákuum hamar kiszivja és pár pillanat alatt végzek is.

2021. jún. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amit nekünk ír fel a doki az a sterimar orrspray, ambrobene, flamborin ha már köhög is mellé, és nasivin orrspray
2021. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!