Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tetraxim oltás után magas...

Tetraxim oltás után magas lázzal mi a teendő?

Figyelt kérdés

Gyermekem tegnap reggel megkapta a 6 éves kori tetraxim oltást. Estére nagyon lázas volt, éjfélkor adtam neki Nurofent, majd 4 órakor is. Kérdésem, hogy lehet belőle gond, hogy 4 órára adtam Nurofent ? Ugye elvileg 6 óránként lehet, de nagyon lázas volt.

Most megint lázas, Panadolt fogok neki adni 8-kor.



2021. júl. 22. 07:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hutofurdo jobb. Gyorsabban hat és nem terheli meg a szervezetet. Amúgy én felhívnám a gyerekorvos, hogy normális e ez így, vagy mi a teendő. Mi a magas láz nálad?
2021. júl. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
39. Hívom, csak még ki van kapcsolva ilyenkor. :(
2021. júl. 22. 07:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem vészes. Hutofurdo. Hidd el, sokkal jobb mint a gyógyszer. A gyerekemnek egyszer 40fokos laza volt, az ügyelet is azonnal ezt javasolta. Nagyon gyorsan leviszi a lázat.
2021. júl. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Abból nem lehet baj, hogy nem vártam ki a 6 órát a Nurofennel ? 4 órára adtam

2021. júl. 22. 07:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagy baj nem lehet belőle
2021. júl. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Adtam Panadolt, de nem vitte le, 39.2. Engedtem vizet a kádba, de csak kültéri hőmérőm van, azt tettem bele. 38 c mutat, az jó? 20 percet lehet benne ?


Dr azt mondta, hogy ha egész nap lázas be kell vinni.

2021. júl. 22. 08:49
 7/11 anonim ***** válasza:
A hutofurdo nek így működik. Csinálsz neki egy normális, meleg fürdőt, olyan hőfokon, amit ő kellemesnek érez. Aztán a lába felől elkezdesz hideg vizet tenni hozzá és szépen a kezeddel hozzá kevered a meleg vízhez. Addig csinálod, amíg a gyerek probléma nélkül bírja. Nem kell 20 percig benne lennie, hacsak nem élvezi a gyerek a pancsolást.
2021. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézd, itt szépen leirjak: [link]
2021. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj nagy eséllyel, hogy 4 órára adtad. Viszont a nurofent 3 napig lehet adni, én azt adnám továbbra is, de 6 óránként
2021. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 7es nagyon jól leírta! Egyszer 40. 5 Cfokos láza volt a lányomnak. Felhívtam a sürgősségit, ugyanezt mondták.


Arra számíts, hogy minimum 20 perc, mire hat. És a gyereknek nyakig a vízben kell lennie!!

2021. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!