Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Covid oltás mikorra várható 5...

Covid oltás mikorra várható 5 év alatti gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a Pfizer phase 1 tesztje a napokban sikerrel lezárult az 5-11 közötti korosztályban, és október végére várják az 5 év alatti adatokat. De mennyi idő, amíg a tényleges bárki számára elérhető oltás is elkezdődik vele? Van valakinek infója?

2021. szept. 22. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

A felnőtt vakcinák is szerintem kb 3-5 hónap alatt lettek engedélyezve meg ami kellett hozzá. A kifejlesztés ideje más.


Mindezek mellett én azért megvárnék legalább egy évet, hogy igazi statisztika is össze jöjjön az alkalmazás elkezdése után…

2021. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

És arról van infód, hogy itthon mikor lesz oltható az 5-11 éves korosztály?

Nem, ugye?

Nem csak az számít, hogy mikor fut le a klinikai fázis, mert attól még messze van a magyar engedély.

2021. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Remélem soha.
2021. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha lezárul a klinikai első fázis, akkor elvileg csak az engedélyeztetés van hátra, de az bármeddig eltarthat. Azért az jó viszonyítási alap, hogy a felnőtteknél országtól függően 3-5 hó volt.

Tudom hogy megosztó téma, de úgy vagyok vele, hogy ha az első fázis sikeres (magyarán a vakcina biztonságos), akkor a hatékonysági statisztika nem különösebben izgat, hiszen legrosszabb esetben legfeljebb alacsony védelmet nyújt, na bumm. Meg valakinek elsőnek is kell lenni, anélkül nem fog semmilyen statisztika összejönni. Első fázisba én se nevezném be a gyerekeimet, ennyire nem vagyok bevállalós, de a második fázis ellen nincs kifogásom.

2021. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Majd húsz év múlva megmondom.
2021. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!