Lehetnek autizmus jelei?

Figyelt kérdés

Elsö gyerek(lany), külföldön elünk es nem nagyon foglalkoznak a jelekkel. 9 honapos a baba.

Minden onnan indult, hogy egy youtub videon egy edesanya az autista kisfiarol meselt, a korai jelekröl amiket en is a sajat gyerekemen eszre vettem es elkezdtem aggodni.

Tehat a lanyom tartja a szem kontaktust, gagyog(mamama, bababa, tatata) vissza mosolyog rank, az arcunkat fel ismeri. Ha a neven hivom oda fordul, kuszik, maszik, meg nem probalkozik fel allni.

Nem integet papat, nem tapsol, az ujjaval csak aprobb targyakra mutat. Idegenktöl ha hirtelen hozza szolnak meg ijed es sirni kezd. Ha halkabbam kedvesen közelitenek fele akkor vissza mosolyog.

Ami aggaszt: szokott rebdesni a kezevel, neha egy helyben ül es mintha ugralna a feneken, az etetö szekbe csapkodja a labat, neha a fejet is( eves vegen altalaban),

Neha mereven kifesziti magat, es ha ölbe veszem altalaban felre nez az asztal iranyaba pl es targyakat keres a tekintetevel. Van okom aggodni? Kedvenc jateka egy szines vilagito labda a jatekos dobozbol altalaban azt veszi ki es azzal jatszik legtöbbet. Többi jatekkal kevesebbet jatszik. Sajnos csak decemberbe fogad orvos, itt mindenre csak legyintenek:(



#autizmus #Rebdeses
2021. szept. 22. 20:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt ki hagytam, hogy zöldsegeket nem szivesen fogyaszt, meg eszi de nem olyan gyorsan es akkora kedvvel mint a gyümölcsöket, illetve tejbe grizet is imadja. Nem tudom ha ez szerepet jatszik de a valogatossag is rajta van a listan :(
2021. szept. 22. 20:17
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Minden gyermeknek vannak autisztikus "tűnete" 3 éves koráig.
2021. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Ezt majd csak visszatekintve fogod tudni megallapitani, hogy jelek voltak-e vagy sem, nem most.


9 honapos, nana, hogy fel az idegenektol, nana, hogy valogatos (bar sztm az nem itt kezdodik) integetes,tapsolas meg nem elvaras tole. Repetitiv mozgasokat pedig eleg sok gyerek csinal, autizmus nelkul is, de altalaban ezek eltunnek idovel, vagy nem lesznek feltunoek.

Egyaltalan nem tunik nekem korosnak, de nyilvan orvos nem vagyok.

2021. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen előre kár aggódnod. Ha nem látod a videót, lehet nem feszülsz rá ezekre ennyire. Nem azt mondom ne figyelgesd, de 3 hónap múlva lehet nevetni fogsz már ezeken. A fiam 1 éves, hát csinált néha olyanokat az elmúlt 1 évben, hogy a hajam égnek állt, de mindet elnőtte előbb vagy utóbb. A legtöbb ilyen korú gyerek amúgy jobban szereti a gyümiket szerintem, alakul az akaratuk és pont abban a korban van, hogy tartani kezd az idegenektől. Az én fiam is repdesett ülve olyan 10 hónapos kora körül, de rájöttem, hogy honnan szedte. Csip- csip csóka...a hess hess hesst utánozta le.🤣
2021. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
En is most tanitottam neki a csip csip csokat. Es az integetest is csak ket kezzel integet
2021. szept. 22. 22:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az van, hogy kb. 3 éves korig minden teljesen normális gyerek is néha úgy viselkedik, mint egy autista, nem fogod tudni megállapítani, ha az, akkor sem lehet tudni, amit leírtál mind teljesen normális.
2021. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos basszus! teljesen normális a gyereked, ne várj már tőle ennyit
2021. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Van itt autista szakértő? Azt egyetem után, továbbképzésen tanulják a SZAKEMBEREK. Nem két három "tünetből" összeollózva diagnosztizálják... Elég komoly a pedagógiai szakszolgálatnál az autizmus szűrés, nem pár látszólag tünet alapján mondják ki a diagnózist.
2021. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!