Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 4 napja lázas/hőemelkedéses a...

4 napja lázas/hőemelkedéses a 17,5 hós kislányom, valami takonykór lehet. Jól orrszívózom Őt?

Figyelt kérdés

Teljesen elbizonytalanodtam, mivel napjában többször (rengetegszer...) szívom a kis orrát, de nem tudom, hogy elég alaposan-e, elég hosszan, jó tecnikával (átüvölti szegény)?? Ennyire nem volt még beteg, eddig mindig hamarabb kezdett javulni az orrocskája.

Mi a legjobb tecnika? Mindent tanácsot szívesen fogadok.

Előre is hálásan köszönöm.


2021. dec. 1. 22:24
 1/8 A kérdező kommentje:
*technika
2021. dec. 1. 22:39
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvos látta ? Ha nagyon le van rakódva akkor célszerű gőzölni is egy kicsit. Vagy amig lázas addig valami tengervizes orrspray-t használni, ami feloldja a lerakódást. Altalaban nem szeretik félnek ijesztő a hangja. Fajni nem fáj kellemetlen. Értemszerűen addig ke szivni amig jön belőle. Amig nagyon taknyos lehet napi többször is. Esetleg beszélgess vele róla, hogy miert fontos, persze ezt egy 1,5 eves nehezen érti meg, vagy mutasd meg elöször magadon, add neki oda, hogy jatszon vele.
2021. dec. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Covidos. Én nem lennék nyugodt. Vidd orvoshoz.
2021. dec. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell szívni, én szoktam olyat, hogy kiszívom, tengervizes orrspray és utána pár perc múlva megint kiszívom. Az én lányom 4 éves koráig ordított, nem hagyta, 20 kg, egyedül ki se tudtam már szívni. És most 4 és fél évesen elkezdte magának csinálni a porszívóval.
2021. dec. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Látta orvos, alaposan megvizsgálta, vmi hatástalan gyógyszertári orrcseppet írt...


Az a baj még az orrszívással, hogy hiába is csinálnám tovább, annyira öklendezik, hogy képtelenség. Már 2szer kihányt mindent tőle 😔

2021. dec. 2. 13:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig muszáj lenne kiszívni. Egy ekkora gyerek még nem tudja jól kifújni az orrát és a lerakódás okozhat arcüreg gyulladást is. Ez az ő érdekében van, mert komoly szövődményei lehetnek. Vegyél tengervizes orrsprayt fújj be neki előtte szívd ki aztán ismételd, illetve a kamillás gőzölés segíthet. A kiszívást nem szabadna abbahagyni.
2021. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyakori, de rövid ideig tartó orrszívás jött be. Jobban bírja a baba. Sőt, van, hogy pont orrszíváskor hagyja abba a sírást.
2021. dec. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kamillás gőzöléshez sztem még pici, 5 másodpercig marad kb. egy helyben, de jó ötlet amúgy!!!

6. és 7. Válaszolónak is köszönöm!

2021. dec. 2. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!