Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy tudtok sokat táppénzen...

Hogy tudtok sokat táppénzen lenni a beteg gyermekkel?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy rosszul keresünk, de nem is élünk palotában.

Most 3. hete beteg a gyerek és azóta táppénzen vagyok vele.

Sajnos nincs senki, aki tudna rá vigyázni, babysitter olyan árat kért, hogy inkább én maradtam itthon.


Ilyenkor ti hogy jöttök ki a hónapban? Tartalékhoz nyúltok? Vagy küldjem be az oviba, hiába náthás még?

És ha elfogy a táppénzes napom rá? :( Megbolondulok lassan!


2022. jan. 20. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Kb így, mint te. Ne küldd be náthásan.

A betegségek a téli hónapokban tarolnak jobban, meg a gyerek ahogy nő, erősödik az immunrendszere, szóval nem lesz mindig így. 3 hétig folyamatosan meg azért ritkán lesz beteg, nyugi.

(Én is épp a gyerekemmel vagyok táppénzen.)

2022. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%

Nyilván vannak akik anyagi oldalról nézve is felelős döntésnek tekintik a gyerekvállalást.

Mások meg simán kiíratják magukat a dokival, mert olyan korrupt a rendszer.

2022. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
#2 te miről beszélsz?
2022. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Mindenki ezzel kínlódik, akiknél nincs nyugdíjas nagyszülő és nem keres annyit, hogy farzsebből kifizessen egy bébiszittyót.

Nincs sok lehetőséged, otthon maradsz vele, ha beteg, akkor kevesebb fizud lesz, és a jóindulatú munkatársak fúrnak a hátad mögött, vagy beviszed betegen, akkor meg a szülők utálnak majd, plusz veszekedhetsz az óvodai dolgozókkal. Választhatsz. Mivel 1 db emberi lény vagy, ezért egyszerre két helyen nem lehetsz, így mindkét oldal azt gondolja, hogy lusta dög/ szar anya vagy.

Javíthat a helyzeten, ha apa is megy vele táppénzre, akkor annyit változik, hogy a munkahelyeden nem lusta dög leszel, hanem lusta dög és szar anya, aki nem gondoskodik a gyerekéről. Ezt csinálom harmadik éve, amióta elkezdte a bölcsit a gyerek, és 100%, hogy nem szülök mégegyszer. 😀

2022. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4 😥

Ez annyira szomorú.

2022. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Pedig rosszul kerestek, ha ez ekkora probléma.
2022. jan. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

#6 van olyan munkahely, ahol a fizetés 50%-át leveszik ha táppénzre mész.

Átlagos keresetnél jó nagy szívás.

2022. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha az anyák összefognanak és vigyáznanak egymás gyerekére?

Én pl.nem megyek vissza dolgozni 3eves korig és szívesen vigyáznék más gyerekére ha beteg.

Én nem kérném hogy a beteg gyerekekre vigyázzanak mert ithon vagyok , de a masera vigyáznék ha az én babámra is rabizhatnam pár órára a gyerekem. Vagy csak hogy közbe zavartalanul dolgozhassak ithon.

Ez egy példa, mondjuk én már segítettem másokon, a barátság nekem és lehet sokaknak fontos. Ig segítséget szerezhetnél

2022. jan. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyerekemre-javitas

Bocs az elirasokert

2022. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Ez nekem is eszembe jutott de nem tudom h mennyire akarna valaki beteg gyerekre vigyázni, hogy megfertőzze a saját családját is 😕

(Nem értek a gyerek betegségekhez, csak 1 hónap múlva leszek anyuka.)

2022. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!