Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hurutos köhögés után hogy...

Hurutos köhögés után hogy szoktatod a 3 éves gyereket vissza a kinti levegőhöz?

Figyelt kérdés
A szellőztetés okés, amíg beteg. De pl. minimális köhögésnél ki lehet vinni? Vagy amikor elmúlik, vagy számoljak rá pár napot? Szeptember óta minden hónapban beteg. Gyerekek, emberek közé járunk, heti több órát, van ami 20 perc séta, az a maximum. Udvaron néha játszik, mert sajnos fejlesztésre megy el az idő. Tavaly napi kétszer mentünk ki, 1-1 órát, akkor emberek között ritkán jártunk, egyszer sem volt beteg.

2022. jan. 24. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szokattam levegőhöz betegség után.

Mivel nem a hideg levegőtől lesz beteg valaki (vagyis NEM "megfázik"), hanem elkap egy vírust/baktériumot.

A "megfázást" rhinovírusok és koronavírusok okozzák. Ezeket emberek között lehet elkapni

.

Nem tudsz ellenük védekezni, ezen minden gyerek átmegy.

2022. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Mit kell rajta szoktatni, bakker? Fél évre zarod be a szobába, vagy mi?
2022. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Köhögésre a hideg levegő jót tesz


Nem szoktam szoktatni, amíg nincs rosszul, nem bágyadt, addig kiviszem.


A fiam múltkor simán kinn volt, és játszott, megmértem neki 39,4

Nincs tőle rosszul ( neki magasabb lázai is szoktak lenni ennél)


Szóval nyilván nem rohangálásra stb, de kiviszem betegen is őket..

2022. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Basszus, te magad írod, olvasd csak vissza az utolsó mondatod!


"Tavaly napi kétszer mentünk ki, 1-1 órát, akkor emberek között ritkán jártunk, egyszer sem volt beteg."


A szabad levegő, még ha hideg is, sosem árt, sőt! Egy csomó felsőlégúti betegség ellenszere.

2022. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Derjaderja ***** válasza:
88%
Mi is ki szoktunk menni. Mi pont covisak vagyunk, mégis eddig minden nap kint voltunk a kertben.
2022. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De jó, megnyugodtam. Az a baj, hogy nagyszülőktől kapom az ívet, hogy ne vigyem ki, meg menjünk autóval, meg azért beteg, mert nem várok, meg bugyoláljam be orrát száját...
2022. jan. 24. 15:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lázas, akkor kint vagyunk akkor is, ha köhög.
2022. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én simán kiviszem őket betegen is, ha nem lázasak. Jót tesz a köhögésnek, kitisztul a tüdejük.
2022. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a kislányom. Egy sima megfázás után nem szoktatom, viszem szokás szerint, akkor is ha kicsit csurog az orra vagy tüsszög, vagy hőemelkedése van. Lázasan viszont maradunk itthon.

Most 3 hétig nagyon durván beteg volt, és eléggé legyengült, így a doki tanácsára még a lenullázott immunrendszerével nem vittem emberek közé újabb 1 hétig, csak napi 10-15 perceket voltunk levegőzni, addigra el is fáradt még az álldogalásban is. Már 2 hete jól van, de még mindig nem bírja tovább 15-20 percnél a sétát, így babakocsival ugyan, de napi egy órát már kint vagyunk.

2022. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk náthásan, köhögősen, ha nem nyűgösek/fáradtak/lázasak stb, ugyanúgy kimennek az udvarra játszani. Sokkal előbb jobban lesznek így
2022. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!