Más is csinál ilyet?

Figyelt kérdés

Kisfiam kiscsoportos ovis, én pedig itthon vagyok a kistesóval. A héten már a 3. ovistárs marad otthon a hányós-hasmenéses vírus miatt. Mivel nem jelent gondot, itthon tartom a kisfiamat a hét hátralévő részében. Hátha nem kapja el, vagy ha már elkapta, akkor itthon érje... Ezen kívül egyszer tartottam itthon tünet nélkül szeptember óta. Kiscsoportos létére egész sokat jár oviba: 2-2.5 hetet jár, 1 hetet beteg.

Ez így rendben van? Szokás ilyet csinálni?



2022. febr. 24. 07:16
A kérdező szavazást indított:
Igen, döntöttem/döntenék én is így.
Nem, a gyereknek oviban van a helye egészségesen.
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
ha még nem kapta el, szerintem jó lenne, ha nem vinné haza a kistesónak. gondolom néhány hónapos a kicsi még csak, ha a tesó 3 körüli.
2022. febr. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Anno, amíg nem volt kötelező az óvoda 3 éves kortól, simán meg lehetett így oldani. Ma már nehéz. Mivel igazolod az otthonlétet?
2022. febr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nálunk úgy van, hogy a szülő elég sokat igazolhat, hogy ne kelljen mindig orvoshoz szaladgálni, ahol még több bacit összeszedhet. Az óvoda dokumentumai között valahogy úgy olvastam, hogy összefüggő 2 hetes, szülő által igazolt hiányzásnál már fel kell venni az óvodavezetővel a kapcsolatot, hogy engedélyezze.
2022. febr. 24. 07:31
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jól döntöttél a nagyobb meg a kicsi érdekében is.
2022. febr. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megteheted akkor nyugodtan.


Nálunk a nagy most kezdte az ovit januárba (lekopogom, meg nem volt beteg) (igaz fél napos, reggelire beesünk, ebéd után elhozom.)

A kicsi most fél éves, itthon vagyok vele.


Nálunk 3 napot igazolhat a szülő, a többit csak a doki.

2022. febr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem csináltam ilyet, de megbántam.


1-szer a hányós

1-szer a covidot hozta így haza..

Mindannyiszor megfordult a fejemben, hogy inkább 2-3 napot itthon kellene maradjon..de egészséges gyereknek oviban a helye.. gondoltam én is..


Úgyh most már az 1. Pontot jelölten

2022. febr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én előbb még nem hoztam el, de pl olyan már volt, hogy betegség után még egy plusz hetet itthon fogtam, csak hogy biztos teljesen meggyógyuljon, felerősödjön, nehogy visszakapja valakitől, mert még gyenge.
2022. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted, akár szülői igazolással is le tudod igazolni. Legutóbb decemberben csináltam ilyesmit, sok covidos gyerek volt, sok karantén, apja pedig itthon volt szabadságon, nem vittem pár hétig. Amúgy sokszor folyik az orra és sokat van emiatt itthon, úgyhogy örülök ha mehet és nem követem éppen milyen vírus van a csoportban, mindig van valami.
2022. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!