Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mikor kezdted gyanítani, hogy...

Mikor kezdted gyanítani, hogy a gyereked autista, milyen tünetei voltak és mennyi idő telt el a diagnózisig?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

1 éves korában kezdtem gyanítani.

+1 évig mondogattam mindenkinek (család, védőnő, gyerekorvos), hogy valami más vele kapcsolatban, de mindenki paramaminak tartott.

2 éves státuszon mondta a védőnő, hogy itt tényleg gáz van.

2,5 évesen kapta meg a diagnózist.

2022. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Mik voltak a jelek, kedves első?
2022. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Olyan 1.5-2 éves kora körül.

Tünet a 2 órás kiborulások voltak és a komoly önbántalmazás.

5 évesen kapott diagnózist. Először szeptemberben pervazív zavart (pszichiáter),majd decemberben Asperger szindrómát (Szakszolgálattól a magas IQ miatt).

Én már 20 hónaposan vittem szakértői bizottság elé. Kapta is a fejlesztéseket onnantól.

2022. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Az enyém nagyon határon volt, ezért 3 éves korától 11 éves koráig jártunk minden elképzelhető helyre, mire az Asperger gyanúból és autizmus spektrumzavarból ADHD és egyéb emocionális zavar lett, Ritalint kap rá. Azóta sokkal jobb a helyzet.
2022. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

1-es vagyok.

Babakorában elég nehézkesen indult be a mozgása. Mindent az utolsó pillanatra hagyott, a kúszás kimaradt, és kb 2 hetet mászott csak, utána már sétált.

Mindenkitől félt, nem adhattam át senkinek, nem vihettem be kicsi zárt térbe, ahol sokan voltak. Nagyon sírós baba volt. Ritkán vette fel a szemkontaktust. Nem ment a hozzátáplálás.

Nem integetett, nem tapsolt, nem mutogatott (de figyelt a nevére és megértette amit mondtunk).

1,5 évesen elfelejtette azokat a szavakat, amiket addig használt, szinte állandóan lábujjhegyen járt, félt a gyerekektől, az amúgy is gyatra étkezése romlott. A játékokkal se tudott jól játszani. Még ekkor is azt mondta a védőnő, hogy bebeszélem magamnak a gondot.

2 évesen jöttek a dühkitörések, több órás, vígasztalhatatlan sírások/sikítások, 2 órás altatások. Továbbra sem beszélt, nem bólintott, ott akkor úgy tűnt, hogy teljesen megszakadt a kapcsolata a külvilággal. Nagyon ijesztő volt. A státusz vizsgálaton szinte minden kérdésnél megbuktunk. Na akkor kezdett el pánikolni a védőnő.

Egyébként nem sokkal 2 éves kora előtt voltunk Tsmt terapeutánál is, biztosított róla, hogy ez biztos nem autizmus, csak megszokta, hogy minden nyikkanására ugrunk. Nem sokkal később egy szociális munkás is találkozott a lányunkkal, elmeséltem neki az aggodalmaimat,de folyamatosan győzködött, hogy biztos nem autista, higyjek neki, látott ő már elég sérült és problémás gyereket, a mi lányunk nem tartozik közéjük...és mégis!

2022. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

Mintha az én fiamról írtál volna. Szó szerint ugyanezek a tünetek. Annyi különbséggel, hogy ő soha nem hallgatott a nevére, nem értette amit mondunk és nem is mondott 1 szót sem.

2022. ápr. 22. 17:38
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
33 évesen tudtam meg, hogy autista vagyok. Nemhogy a szüleim, de még az orvosok, tanárok sem jöttek rá. Sokan vagyunk így, sőt mi vagyunk a többségben. Az igazi magasan funkcionálók. Akit már 3 évesen kiszúrnak, azt nem tekintem annak.
2022. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!