Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mindenkinek elmondtátok, hogy...

Mindenkinek elmondtátok, hogy a gyereketek autista?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha találkoztatok az utcán ismerősökkel, régi kollégával, osztálytárssal, stb. és megkérdezte, hogy miújság a gyerekkel, akkor elmondtátok neki, hogy autista?

2022. ápr. 26. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Mert te elmondod, ha lent van az aranyered?
2022. ápr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es...

Ezek szerint te olyan gyakorisággal mutogatod a segged, mint a gyerekedet?

Ne hasonlítsuk már össze a kettőt kérlek! 😉

2022. ápr. 26. 18:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a helyzet nem ugy hozza akkor nem kell elmondani a regi vagy ritkan latott ismerosoknek...felesleges
2022. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, még a munkahelyemen is csak páran tudják. Egyiküknek szintén autista a gyereke, ő se mondogatta soha csak úgy.

Van olyan rokon is, aki nincs képben.

2022. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Én mindenkinek,igen. De pl. anyukám senkinek se mondja el,hogy az unokája autista. Elfogadom,hogy ö ilyen. De én nem szégyenlem. Sőt,pl a munkahelyen segítséget is kaptam, hogy s mint kell intézni a tartós beteg igazolással a gyest 10 éves korig,meg az emelt családit.


Valamint plusz 2 nap szabit kaptam így egy évre,szóval a főnökömnek mindenképpen el kellett volna mondanom.


De mondom,én bárhol,bárkivel beszélgetek erről.

2022. ápr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
5ös vagyok. Tulajdonképpen miért is ne mondanám el? Itt a környéken úgyis a gyerekkel együtt sétálgatok, úgyis látszik rajta...eltitkolni ezt nem igazán lehet.
2022. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem. És nem azért, mert szégyellem vagy ilyesmi, hanem szimplán csak nem ez a legfontosabb jellemvonása. Azok tudják a környezetemben, akik nem mossák össze az autizmust egy agresszív, de amúgy szobanövény típusú gyerekkel.
2022. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Én nem. Az autizmus szó hallatán meg rosszabbnak könyvelik el mint amilyen, így csak egy nevetlen, kicsit butus gyereknek hiszik.

És az se hiányzik hogy mindenki szornyulkodjon meg sajnaljon, mert ugyan mi másra lenne jó ez az információ a nem közeli ismerosoknek?

De ja amúgy utálok emiatt is összetalálkozni régi ismerősökkel.

2022. ápr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek igen, van akinek nem.


Mivel elég nehéz titkolni, hogy miért nem dolgozok, azt szoktam mondani, hogy magántanuló, mert nehezen illeszkedik be nagy létszámú osztályban, illetve gyorsabban halad a kortársainál.


Akinek eddig mondtam, mindig rosszul állt hozzá, de ha valakivel többet beszélgetek, és nem mondom, akkor azzal traktál, hogy ilyen meg olyan vizsgálatra, fejlesztésre kellene hordanom, az segítene a viselkedésén.. Nemrég pl megkaptam, mikor mérges lett mert nem ülhetett fel a hintára, mert foglalt volt(csak bosszankodott, nem tudott túllendülni a dolgon), hogy vigyem lovagolni, mert ha ráfekszik a lóra, miközben az megy, megnyugtatja..alapvetően nem ideges, nem tudom hova tenni az ilyet, csak ha van valami, túlreagálja, de ő hallotta egy rádióműsorban, hogy az autisták.. Ettől tiszta rosszul érzem magam, az én gyerekem a gyerekem, külön személyiség, nem "egy autista", pláne, hogy egyáltalán nem is tipikus, mert cserfes, közvetlen, nincs spec érdeklődése, gyerekek közt népszerű, csak könnyen ideges lesz, nem tart szabályokat, nem bírja a rendszerben létezést és van, hogy nagyon ideges lesz..


Nem szeretem az ilyet. Nemrég hallottam, hogy a tévében auti. spec szakember nyilatkozott, hogy az autik képtelenek hazudni, őszinte, ártatlan lények, és akkor ránézek az enyémre, és látom az auti csoportban, hogy több, mint 50 komment alá, hogy hány gyerek hazudik, manipulál szociálisan. Persze ettől nem rosszak, csak mutatja, hogy mennyire mások. Külön kellene szedegetni ezeket a csoportokat, mert ez így nem oké, ugyanaz a gyerek, aki nem képes szabályt tartani, kiborul a kötelező napirendtől, folyamatosan veled akar beszélni, kérdezget, nem veszi észre, hogy valamiről "nem illik" beszélni, hazudik, manipulál, alig eszik meg valamit és nagyon jól mozog, ugyanúgy autista, mint aki zárkózott, alig szólal meg, nem is képes kétfős helyzetben kommunikálni beszéddel, szorosan ragaszkodik a napirendhez és kiborul, ha időkésés van, mindent bezabál akár étel, akár nem, és sokat eszik, nem tud mértéket tartani, nem tud hazudni és nagyon elmaradott a mozgása. Ugyanez kiborulásra, meg minden másra. Nincsenek fix tulajdonságaik, és ezek mind ép értelem mellett vannak, társult dolgokról még nem is volt szó.. Csak annyit határoz meg ez a hülye diagnózis, hogy "nehézsége van" szociális, kommunikációs, meg rugalmassági területen. Így bármelyik végpontja lehet, vagy túl közvetlen, vagy semennyire, vagy túl sokat beszél, manírozottan, vagy semennyit és nehezen, vagy nem képes szabályokat betartani és napirendet követni, vagy nagyon rákattan és nem képes azokat elengedni..


És mindkettő autista, és 1000 féle tulajdonság random keveredik a gyerekekben kicsit szélsőséges, vagy nagyon szélsőséges mértékben két irányban. És nagyon nehéz leválasztani azt, honnan kezdődik a gyerek, és honnan az autizmus. Vajon azért nem eszik meg dolgokat, mert autista, vagy mert válogatós? Mindent csak nem kell megennie ahhoz, hogy ne legyen autisztikus jegy. Nem csak egy séma a gyerek.


Utálom az egészet. Persze akinek tipikusabb a gyereke, annak ez megváltás és büszkén vállalja, de ott az autik negyede, akiknek nem tipikus a gyereke.

2022. ápr. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nagyon jól össze foglaltad az autizmus leírását.

A kislányomat is ez ügyben vizsgálják mert nem tipikus tünetei vannak, de vannak más félék ami szintén erre a gyanúra ad okot. Jó volt olvasni hogy így össze szedted.

2022. ápr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!