Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan csillapítsam a kisfiam...

Hogyan csillapítsam a kisfiam lázát, ha minden hatástalan?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos, délután kb 5 óta lázas :( 39.02 volt, adtam neki egy germicid kúpot. 38.99-re ment le pár óra múlva mértem, akkor kapott másik fajta kúpot, és hűtőfürdőztettük. Ugyan úgy forró maradt szegény, de elaludt. 11 után felkelt, még mindig lángolt, sikerült bele könyörögnöm egy kis teát amit sajnos ki is hányt. Megint vettünk hűtőfürdőt, adtam neki germicidet. Azóta meghívott 2 dl teát hála Isten és most alszik, de nyöszörög szegényem. Reggel 8tól rendel a doktorbácsink, természetesen felhívom. Bár előre tudom mit mond, csillapítsam a lázat, adjak neki sok teát és ha még eszik tápszert akkor azt, a szilárd ételt ne eröltessem, pénteken vigyem be ránéz.. Ha elmegyek személyesen, ugyan ezt mondja, de nem szeretném ezért beteg gyerekek közé vinni, sajnos most nagyon sokan vannak. Tanácsokat szeretnék kérni, mivel segíthetek a kisfiamnak, mert bár most alszik, nagyon sírt előtte és a szívem szakad meg, már azon voltam, hogy felhívás az ügyeletet. Az pozitív, hogy végül a tea benne maradt, azóta megint ivott pár kortyot. Bocsánat, ha kicsit zavaros, elég ideges vagyok

2022. máj. 11. 01:06
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem most kapta valamikor a 15 hónapos oltást? Kisfiamnak attól volt 3 napig csillapíthatatlan 39 fokos láza, az oltás után több,mint egy héttel. Védőnő szólt is,hogy gyakori ennél az oltásnál és nem egyből jelentkezik, hanem 7-10 nap múlva.
2022. máj. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, amúgy pedig nyugi, a láztól nem lesz baja, nem is feltétlenül kell csillapitani, csak ha nagyon rossz a közérzete. Ha nem az oltástól van , érte dolgozik, hogy elküzdje a vírust, bakteriumot, ami miatt lázas.
2022. máj. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Simán lehet a 3 napos láz is, ami konkrétan 3 nap levihetetlen láz, utána kiütések, aztán mintha elvágták volna, elmúlik. Visszatérve a kérdésre nincs ötletem - nekem az segített, hogy befűtött szobában levetkőztettem, a csupasz mellkasomra tettem, és egy vékony lepedővel lefedve altattam (másképp nem tudott). Így szép lassan kissé lejjebb ment. A folyadék a legfontosabb, ha semmi mást nem eszik egy-két napig, az sem baj. Csak ki ne száradjon! Kitartást!
2022. máj. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Adkeizaal válasza:
57%

Germicid kúp sz4rt sem ér. A germicid-C szokott általában működni vagy a nurofen gyerekeknek.

Hűtő fürdő átmenetileg sem segített? Mértétek a víz hőmérsékletét mennyi

Ideig volt a vízben a kicsi? (Jól alkalmazott hűtőfürdőnek működnie kellene (nagy általánosságban van erre is kivétel))


Ne bugyoláld be nagyon vékony takaró, sok folyadék, vizet nem szereti a pici? Lehet az jobban benne maradna mint a tea.

2022. máj. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

15 hós oltást jövő héten kapná csak, a 3 napos lázon pedig már átestünk. Nem félek a láztól, csak szegény ilyenkor annyira sír, nincs jól, nem érti mi van és miért nem segítek :(

Azóta próbáltuk a tápszert mert korgott a pocija, de sugárban kihányta szegény. A láza egyenlőre talán csökkent, nem lángol. Alig várom elérjem a dokit 😅 iratok fel vele dedalon kúpot

2022. máj. 11. 03:12
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Nyugodj meg, a baba érzi hogy feszült vagy. Babusgasd és ne aggodalmaskodj előtte. Mindent jól csináltál eddig is.
2022. máj. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi volt a másik hatóanyag amit adtál? Ibuprofen szokott hatni. Pl. nurofen.
2022. máj. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Paracetamol?
2022. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy a Flamborin cseppek. 16 hós a kislányunk, nálunk az vált be a legjobban.
2022. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül a flamborin segített, utána aludt egy nagyot hála Isten lement neki
2022. máj. 13. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!