Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hasmenés, hányás esetén nem...

Hasmenés, hányás esetén nem ihat tápszert az 1 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

A kisfiamnak 3 napja hasmenése van, a tegnap estére be is lázasodott, 38,5 °C volt. Ráadásul hányt is mielőtt lefektettük volna.

Felhívtam a családorvost, azt tanácsolta hogy diétázzon, és semmi esetben ne adjak neki tápszert, merthogy az tejtermék.

Ezzel csak az a probléma, hogy tápszer nélkül el sem alszik, ügyesen eszik szinte mindent már, jó étvágya van, de bármennyire is jól lakik, elalváshoz muszáj igyon tápszert napi kétszer, plusz éjszakára is azt kap vacsi után.

Azt is mondta, hogy ha hányna még, vigyük be az ügyeletre, hálistennek utána nem volt probléma, bár még alszik egyelőre.

Szerintetek mit csináljak? Adjak tápszert vagy ne?



2022. máj. 21. 06:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Az orvos velemenye miért kevésbé mervado, mint a gyakoriság laikuse?
2022. máj. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.
2022. máj. 21. 06:52
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Egyertelmuen nem adnek neki, ha az orvos nem tanacsolta.
2022. máj. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

1, mert jelen esetben baromság az orvos véleménye.

Felhívod a kórházat és 99 %, hogy az ellenkezőjét javasolják.

Nekünk jó nevű gyermekklinikán kifejezetten javasolták, hogy anyatejet vagy tápszert kapjon ilyen esetben. A diétázást se javasolták.

2022. máj. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Még csak tápszeres volt és kóstoltatás volt, mikor a lányomnak hasmenése volt. A gyerekorvos mondta, hogy diéta. De ugye még nem evett rendes adagot...így hozzá tette, hogy tápszert persze adjak neki, hisz éhen nem halhat...
2022. máj. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

4!


Az én gyerekem szalmonella volt. Kórházban töltöttünk egy hetet, nem kaphatott se anyatejet, se tápszert. Nem egy orvossal voltunk kapcsolatban.

2022. máj. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Az én lányom mikor beteg volt )és már evett amugy mást is),de betegen csak a tápszert ette meg.Örültem neki,hogy folyadék meg vitamin van benne.Hogy lehet ilyen hülye egy orvos?Akkor száradjon ki?!
2022. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

Hányás után 2 órán belül etetni, itatni szigorúan tilos!!


Ezt ha betartod,nem lehet baj. De ezt kötelező.


Ugyanis, ha megeteted,kiürülnek a gyomornedvek,és kiszárad a gyerek.


Tejterméket,laktózt tartalmazó ételt/italt nem kaphat.


A kórházban is ezt fogják mondani.

2022. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
8, ez egyenes út a kiszáradáshoz egy csecsemő/kisgyerek esetén. Nonszensz. Ilyet egy értelmes kórházban sem javasolnak. Maximum elmaradott helyeken (amiből sajnos sok van Magyarországon).
2022. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a segítséget!

Igen, én is a tápszer melletti elven vagyok, csak hát gondoltam megkérdezek itt is valakit, nem szeretnék rosszabbat csinálni.

Adtam is tápszert neki, már a harmadikat alussz, de már jobban van, a láza is lennebb ment.

2022. máj. 21. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!