Antihisztamin 1 évesnek?

Figyelt kérdés

A doktornő mától szabadságon van, ha nem muszáj nem zaklatnám, ezért kérdezek itt.


Telefonon beszéltünk,leírni nem tudtam mit ajánl

1 éves gyerek csupa piros mindenhol, arca, nyaka, végtagok. Inkább ekcémára hajaz mint melegkiütés.

Szóval vény nélkül kapható antihisztaminos készítményt keresek.

A gyógyszertárban elmondtam ezt amit ide leírtam, de amit találtak 2 éves kortól ajánlott.

Valakinek tapasztalat, hogy 1 évesnek mi lehet az vagy adható ez a Cetirizin, amit elvileg 2től?

Mégegyszer, nem szívesen hivogatnám a doktornőt a szabadsága alatt ezzel.



2022. júl. 4. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs orvosi vegzettseged, ne kiserletezz a gyereken. Ha az orvosok szabadságon van, akkor van helyettesíthető, vidd el ahhoz a gyereket.
2022. júl. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom van helyettesítés… ő is orvos, őt kérdezném.
2022. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Fenistil cseppeket kaptunk mi kiütésekre (valamilyen allergia) ami úgy néz ki mint a melegkiütés.
2022. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ügyelet van 40 km-re.

A fenistil vényköteles.

Valami mást keresünk, pont hogy eszemben sincs kísérletezni, azért kérdezem, hogy hátha valaki tudja mi lehet ez a gyógyszer.

Most aloe spray-el fújom szintén a doktornő javaslata alapján de ha senki nem tud segíteni mi lehet, akkor elviszem a kórházba.

2022. júl. 4. 12:51
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy doki nem látta, én egy ekkora gyereknek SEMMIT nem adnék. Meg telefon alapjan sem.

Lányom 9 hós, neki az egész háta, hasa, nyaka piros kiüteses. En is azt hittem ekcéma. Délutanra tegnap a dereka is olyan lett.


Reggel a dokinál kezdtünk. Mwlegkiütés, mosni, hintőporozni...


Antihisztamin pedig 2 éves kor alatt nem adható.

2022. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Elvinném másik orvoshoz. Biztosan ki van írva, hogy hol van a helyettesítés.

Semmiképp se adható 1 évesnek az, amire direkt ráírják, hogy 2 éves kortól adható csak.

De a másik probléma, hogy lehet, hogy nem is az a baja, amit te gondolsz. Előbb tényleg orvos kéne, aki megnézni, hogy mi ez.

2022. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban is biztosan tudnak segíteni. Ha orvos nincs kérj segítséget gyógyszerésztől.
2022. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja bocsi most látom hogy ott kértél segítséget.
2022. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
Az mondjuk nem hihető, hogy csak ügyeket van és az is csak 40 kilometerre
2022. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9es miért nem? Ahol 6 falura van egy gyerekorvos, ott szerinted honnan akaszt le maga helyett egy másikat, menj már ha segíteni nem tudsz!
2022. júl. 4. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!