Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van most hasmenéses-lázas...

Van most hasmenéses-lázas vírus a levegőben?

Figyelt kérdés

Kisfiam nem jár jelenleg sehová, mert magánbölcsis volt, ami június közepétől július végéig szünetel.

Most mégis elkapott valamit, és nincs jobb tippem minthogy a játszótéren történhetett.

Mert azon kivül mostanság nem is nagyon találkoztunk senkivel meg nem is voltunk sehol sem. Mi sem hoztuk haza, rajta kivül senkinek semmi baja.

Ő hétfőn este lázasodott be, kedden egész nap lázas volt (viszonylag magas 38-39)

Ma már jobb volt, mert 37-max 38.2-ig ment (utóbbi is csak estere) de nem csak a láz volt a gond. Kb pont hétfő óta mondja hogy kavarog a pocakja és bár eszik de csak amolyan “gezemicéket” (ahogy mi nondjuk) és abszolut nem az igazi az étvágya. sokszor mondta is, hogy hányingere van. Szerencsére ezidáig egyszer sem hányt-bevallom azt hittem hogy csak az ijedtségtől mondja a hányingert és a láz/levertség miatt nem eszik. De ma fektetés közben elkezdett fájni a hasa, mentünk kakilni és nem durván de kissé hasmenéses volt neki. Szóval elbizonytalanodtam. Nyilván tök mindegy milyen vírus vagy betegség, lényeg hogy legyünk túl rajta, csak azért kérdezem mert ahogy ránéztem a kerdésekre, hirtelen láttam hogy mások is kérdezték, amiből arra gondolok hogy lehet valami.

Egyébként tavaly már volt hányós beteg, az nagyon gáz volt elsőre.. és idén is, de az utóbbi egy hetvege alatt véget is ért. Remélem lassan ezen is túl leszünk.



2022. júl. 20. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Sőt, még a földön és a tárgyakon is van.


Bölcsis, 3 év alatti gyerekről van szó. Fejletlen immunrendszer, ezeket bacikat, vírusokat el kell kapnia a szervezet védekezőképességének fejlődéshez.

2022. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Van ilyen: diétazzatok, ha nem esik jól neki nem baj ha keveset eszik. Főtt krumpli, rizs, keksz, olyan ami nem terheli le a gyomrát. Arra figyelj, hogy sokat igyon vizet, teát, mossa ki belőle ezt a virust. Kerülném az ilyen üdítőket. Smootie-val próbalkozz. Az kicsit laktatóbb

100% gyümölcsprés. Adhatsz neki valami probiotikumot is nyugodtan, főleg ha gyógyszert is adtal neki a lázra.

Szerintem ha az ember lázas, vagy hőemelkedese van egyebkent se eszik sokat. Meg esetleg valami vitamin nagyobb dózisban, egy kicsit a bölcsire tuningolni D+C vitaminok.

2022. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a vírusok, bacik mindenhol ott vannak. A fiam a 3 napos lázat, az első covid zár alatt szedte össze, amikor ki sem mehettünk.
2022. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A levegőben nemigen...de tárgyakról össze lehet szedni.


Amelyik gyerek nincs rota ellen oltva,az veszélyeztetettebb. De amellett ott van még a calici és más enterovírusok,amik mind hányás-hasmenést okoznak,és oltás sincs ellenük.


Szóval ígyis-úgyis elkapja.


Az én lányom nem kaphatott oltást rota ellen. 5x voltam már vele kórházban hányás-hasmenés miatt. Hidd el,én is szívesen kihagytam volna az életemből.


Remélem, a te gyerekednek nincs alapbetegsége,így gyorsan túl lesz rajta.

2022. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Amúgy ő már 3,5 éves. Csak esddig volt bölcsis, szeptembertől óvodás lesz már. Itt a bölcsiben sok sok mindent összeszedett, szerintem 2 hetente beteg volt kb. (De ha nem is konkrét betegség volt mindig, de egy orrfolyás akkor is kijött)

2x volt hányós-hasmenés ahogy írtam,de ez a mostani most egy kicsit fura. (Arra gondolok hogy hál Isten nem hányt, “csak” lázas+hányinger és a 3-4.napon egy hasmenéses széklet)

Egyébként kapott rota virus elleni oltást már az élete első hónapjaiban. Minden (kötelező és) választható oltást beadattunk neki.


De ha levegőben nem is valaki átadhatta neki a játszón, vagy pont olyannal játszott ami fertőzött lett, esetleg akkor boltban fogott meg valamit. Tulajdonképpen mindegy.

A baj már megvan, de azért remélem kifelé megyübk belőle. Megfogadom a tanácsokat, köszönöm!

2022. júl. 21. 01:28
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! 3 napos lázbetegsége volt a gyereknek.
2022. júl. 23. 03:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!