Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 napos láz kiütései mikor...

3 napos láz kiütései mikor múlnak el?

Figyelt kérdés

Kisfiam már tül van a nehezén, igazából 2,5 nap volt a láz, az sem annyira durva mint lehetett volna, és kb 2 napja jelentek meg az első pöttyei.

Sajnos én is elkaptam-bár mindenhol azt olvastam hogy felnőttekre nem igazán terjed ilyen formában, hát nálunk nem jött be. Ha lehet én még rosszabbul voltam mint ő, és 3x annyi pöttyöm van. Minden esetre nálunk mindkettőnknek viszket is, így kiváncsi lennék nektek mi a tapasztalatotok mikorra múlnak el a pöttyök?



2022. júl. 23. 03:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
biztosan 3 napos láz, nem valamiféle himlő?
2022. júl. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem biztos. Mivel minden tünet egyezik, és mint kiderült a betegség előtt pont egy olyan kisfiúval játszott a játszótéren aki épp átesett rajta. (Ráadásul a doktornőnk unokája, úgyhogy mikor hívtam egyből mondta is hogy az lesz.)

A kisfiamnak már múlnak is és csak 1 napig zavarta (tipikusan kezén-lábán-szájában voltak). Nekem van sajnos sokkal több, de most már azt gyanítom hogy fellángolt a vírus miatt a pszoriázis a lábamon.

2022. júl. 23. 11:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
azt ugye tudod, hogy létezik kéz láb száj vírus is, ami értelemszerűen ezeket a területeket érinti, piros kiütések, viszket, fáj. keress rá, vannak fent róla képek is. nem biztos hogy 3napos láz :/ többnyire ez is gyerekbetegseg, de felnőtt is elkaphatja.
2022. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3 napos nincs a szájban, ez a kéz száj vírus lesz
2022. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm már rájöttem, amint kicsit utána olvastam. A doki ezt mondta, úgyhogy hittem neki, de nektek van igazatok.

Van benne tapasztalatotok? Mikorra múlik el?

Nekem nagyon kellemetlen, a kisfiam viszont már észre sem veszi. Ráadásul psoriazisom is van, és ott nagyon gyulladt lett minden folt. Olvastam hogy még a köröm is leeshet.. basszus nagyon durva. Tudtok valami jó tanácsot adni?

2022. júl. 23. 18:32
 6/9 anonim ***** válasza:

1es, 3as vagyok. bölcsiben dolgozom, nem mostanában volt a gyerekeknél, nem igazán emlékszem már rá.. de talán kaptak rá vmi krémet, fenistil cseppet, és igazából magától múlt el, tehát csak tüneti kezelés volt, hogy ne viszkessen (a krém és a fenistil csepp is erre volt jó igazából). esetleg gyulladáscsökkentő gyógyszert vennék be, de ha a háziorvosod elérhető hétvégén is, kérdezz rá nála, vagy az ügyeletre telefonálj be, hátha.. :/

jobbulást, kitartást!

2022. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ügyeletre betelefonáltam, mert alig birom lassan elviseni. Nagyon kellemetlen. Antihisztamint ajánlottak a viszketésre és fájdalomcsillapítót mert azok gyulladás csökkentő hatásúak is. Remélem enyhít valamit. Nem kecsegtettek azzal se hogy holnaora elmúlik. Azt mondta 7-10 nap. Nekem nem rémlik hogy a mi időnkben (34 éves vagyok) lett volna ilyen vírus, de ez borzalom.

Nyelni is alig tudok, a vizen kivül minden csip. 😞 alig varom hogy túl legyek rajta.

2022. júl. 23. 19:35
 8/9 anonim ***** válasza:

igen, hideg vizet ajánlanak inni ha a szájban is van, az hűsíti kicsit.

valóban, én is csak pár éve hallottam erről a betegségről, előtte sosem. felnőtt ismerősöm mondta hogy iszonyatosan fàjdalmas betegség, nagyon megviselte őt is :/

2022. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Valóban nagyon kellemetlen sajnos.. nekem 2-2,5 napig volt magas lázam (38-38.8 körül) majd tegnap kezdődtek a pöttyök és az éj leple alatt jól el is telitettek térdtől lefelé, belértve a talpam széleit, lábujjakat. A labszáron lévőek irdatlan viszketnek, a talpon lévők szimplán fájnak ha járok.

Illetve az alkarom is tele van és néhány ujjam is meg van duzzadva😞

A torkom kezdett legelőször fájni, és a nyelési fájdalom csütörtök este óta megvan. Mostanra enyhült valamit.

Úgy érzem a fájdalomcsillapító segített, és remélem hogy az antihisztamin is fog, azt lefekvés előtt tervezem bevenni. Biztos lesz jó pár nap mire kijövök belőle.. kisfiamnál hétfőn kezdődött és még mindig látszik 1-2 folt. Elvileg felnőtteket jobban megvisel :( de hátha nem így lesz. Minden esetre undok egy betegség.. nem is találkozunk senkivel legalább 1 hétig, nehogy ráragasszuk a családtagokra.

2022. júl. 23. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!