Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit adjak köhögésre egy 20...

Mit adjak köhögésre egy 20 hónaposnak?

Figyelt kérdés
Tegnap beszéltem az orvossal, azt mondta, adjak neki Fenistil cseppet és kalciumot, de nem igazán akar javulni. A nővérétől kapta el, ő kapott izlandi zuzmót és Sinecod cseppet, már sokkal jobban van, de a kicsinek nem lehet ezeket adni. Száraz, ugatós köhögése van, az orvos nem ajánlott gyógyszert, csak hogy hétfőn hívjam vissza. Mit lehetne adni neki? Az a baj, hogy az orvost nagyon nehéz elérni, szinte állandóan foglalt.

2022. szept. 16. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet semmit adni. Fenistil csepp és kalcium? Ezek nem segítenek köhögésen. Az segít ha szívod az orrát, baby luuf kenőcs és mézet adhatsz neki. Száraz, ugatós köhögés viszont lehet krupp. Az más eset, jobb lenne ha ránézne a doki.
2022. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendszeresen szívom az orrát, orrsprayt is használunk. A mézet lehet megpróbálom. Nem tudom, milyen betegség, a nővére hozta haza az oviból, sokan hiányoznak, én is köhögök.
2022. szept. 16. 11:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem krupp. Nekünk sem adtak semmit ilyen kicsinek. 2, vagy 3 éves kor felett van rá gyógyszer.
2022. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szintén 20 hónaposom van. Nekünk köhögéscsillapítónak Tussirex juniort javasolt és estére pedig Cetirizin cseppet. Gyógyszertárban készítős, helyileg ható (talán antibiotikumos) orrcseppet kapott. Most elkezdtem neki adni a Béres cseppet is plusz mellé Cebiont és 2 csepp D-vitamint kap. Van Marslakócskás immunerősítője is, abból is szokott 1 tk-val kapni. Egyébként köptetőnek az Ambroxolt szoktam neki adni de akkor nem kap köhögéscsillapítót, mert a kettőt együtt nem szabad adni. Max úgy javasolta, hogy délelőtt/kora délután a köptetőt és estére meg a köhögéscsillapító, hogy tudjon aludni. Egyébként mézet én is szoktam neki adni.
2022. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vitaminokat kap. Mivel nem hurutos köhögése van, ezért nem adok neki köptetőt (van itthon Ambroxol).
2022. szept. 16. 12:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Az izlandi zuzmó 20 hónaposnak miért nem jó? Én adtam volna neki másfél évesen is, ha elfogadja a szirupokat, de előtte úgy olvastam, hogy ezt szabad 1 éves kor felett simán.

Amúgy én köhögésre a DM-ben vettem egy ilyen Naturlandos köhögéscsillapítós kenőcsöt, amit éjszakára használunk, bekenem vele a mellkasát, és elképzelésem sincs, mitől működik, mert nem vagyok egy nagy természetgyógyász-hívő, de basszus, működik. Így legalább pihentetően alszik, napközbenre mondjuk nem szoktam használni, de lehet, hogy akkor is működne.

Meg a D-vitamin megy nálunk is, a fenistil cseppet meg a kalciumot nem tudom, miért javasolta az orvos, ezek egyikének sincs sok köze a köhögéshez.

2022. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Babyloof, valóban működik. Mellkasára, hátára és alszik egész éjjel,nem köhög.
2022. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az izlandi zuzmó dobozán 3 éves kortól van adagolás írva. Én sem igazán értem, miért, de orvos sem szokta javasolni.
2022. szept. 16. 14:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Tussirex night szirup 👌🏼
2022. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tussirexet lehet recept nélkül is?
2022. okt. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!