Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázat hány foknál kell csillap...

Lázat hány foknál kell csillapítani, 2 éves kislánynál?

Figyelt kérdés

2022. szept. 22. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem a fok számít, hanem, hogy mennyire viseli meg a gyereket. A láz a védekezési folyamat fontos része. Ha a gyereket nem zavarj, jobb hagyni.
2022. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

38,5 felett szoktam. Olyankor már mindig nyűgösek.

Ha nagyon látszik rajtuk h rosszul vannak akkor már 38nál is adok lázcsillapítót

2022. szept. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekfüggő.

Nem a fok számít, hanem hogy a gyerek hogy viseli.

Ha már levert, nyűgösfáj valamije akkor mindenképp, de addig hagyni kell dolgozni a szervezetet, csak a bőséges folyadékpótlásra kell figyelni

2022. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Írjátok már le valaki h a 2es miért van lepontozva, még a 3felpontozva?

ugyan azt írták!

2022. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Legutóbb a lányomnak 40 fokos láza volt, azt pl akkor is csillapítottam volna, ha nincs semmilyen nyoma a közérzetén. Bár azért jellemzően a magas láz az együtt jár levertséggel és nyomott-nyűgös hangulattal, szóval mikor már ott tartasz, hogy a testhő alapján is csillapítanád, akkor a közérzetén is látni lehet, hogy ideje van. Az enyém legalábbis így működik, látványos, amikor beüt a lázcsillapító és akár csak 1-2 tizeddel is, de 38 fok alá csökken a láza, egyből felelevenedik és szinte teljesen önmaga lesz, aztán kb meg se kell mérnem, hogy felszökött-e, a 38-at elérve megint teljesen leszedálódik szerencsétlen.
2022. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk ha nem nyűgös, csak békésen elvan, kevésbé aktív, mint máskor, akkor sem kell lázcsillapító szerintem. Ez csak tüneti kezelés,még a lázgörcs valószínűségét sem csökkenti.
2022. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Nem extrém módon, de azért nyűgöske volt, és 39.1 fokot mértem, úgyhogy a fentiek alapján ekkor adtam neki gyógyszert.

Köszi

2022. szept. 22. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!