Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nálat.ok hogy zajlott le a...

Nálat.ok hogy zajlott le a kéz láb száj betegség?

Figyelt kérdés

3 éves fiamnak elvileg ez van. Az orvosunk belenézett a szájába, hólyagos a mandulája, mondta hogy 1-2 nap múlva megjelenhetnek kiütések a kezén és lábán is, de 4 nap múlva már túl is lesz rajta. Utánaolvastam, azért ez ennél komolyabb betegségnek tűnik.

Most néztem, nagyon halvány piros pöttyök vannak a kézfején, gondolom ne örüljek, hogy csak ennyi, szépen ki fog ez fejlődni nemsokára gusztustalan hólyagokká.

Szerintetek ez alapján mire számíthatok?

Amúgy én meg 36 hetes terhes vagyok, igyekszem nem elkapni tőle, tök jellemző hogy pont most nyelte be ezt a csodát.


2022. okt. 29. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kezén lett pár pötty és a száján belül, de semmi gondot nem okozott neki.

Pár nap múlva az én kezemen is lett

2022. okt. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk az oviban most nagyon terjed ez a vírus. Látom máshol is. Egy kislányon láttam nagyon csúnya pöttyöket, de nem volt hólyagos. Sajnos nem kellett volna ezt a bárányhimlő dolgot oltással piszkálni, szerintem ez az oka. Minden gyerek átesett rajta és kész.
2022. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. A kisfiamnak nagyon fáj a torka, de most nurofennel nagyon jó a közérzete szerencsére, jól alszik, van étvágya. Tegnap volt láza is, de már az sincs.

Nektek nem fájt a torkotok, nem volt láz?

2022. okt. 29. 18:48
 4/8 babyboom567 ***** válasza:
82%

A bárányhimlő meg a kéz láb száj betegség, 2 különböző vírus.nincs közük egymáshoz.És a bárányhimlő oltásnak sincs köze a mostani sok kézlábszáj betegséghez.

A kéz láb száj betegséget főleg Coxsackie A16 vírus okozza, de pár enterovírus is okozhat ilyet.Bármikor elkaphatod.

A bárányhimlőt a varicella-zoster vírus okozza.Egyszer kapja el mindenki, és védettség alakul ki.


Semmi közük egymáshoz.

2022. okt. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt gondoltam. Na de saját tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2022. okt. 29. 19:52
 6/8 anonim ***** válasza:

1 éves kisfiam pár hónapja esett át rajta.

Tele volt pöttyökkel az egész teste.

A torka is.

Nem tudott enni csak pépeset.

Üvöltött esténként. Álmából is felkelt rá. 3 napig volt láza.

1 hét alatt csengett le . A pöttyök kB 3 hét alatt múltak el.

De az egyik kislány is elkapta a környezetunkben. Neki pár pötty a derekán és fenekén lett. 2 napig volt lázas és ennyi.

Ő hamar túl esett rajta.

2022. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor látom nagyon vegyesek a tapasztalatok.
2022. okt. 29. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Először kiütések voltak a testén. De a tenyerén talpán nem. Sőt nem is hólyagosak voltak. Viszketett mindenhol. Egy nap alatt elmúlt.

Másnap kéz láb (talp) fájás. Talpa, kézfeje be volt dagadva.

3 nap múlva gyógyúlt volt. Orvosnál.

Ja. Mégsem. Még aznap a lába ízületei fájtak, alig bírt lábra állni. Ezt már csak vírusfertôzésre fogták. Aztán lázas lett, fájni már nem fájt semmije. Láz 2 nap alatt elmúlt. Kicsit folyik az orra. Köhög.

Ebből aztán nem tudjuk mettől meddig is tartott a kéz láb száj fájás.

2022. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!