Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Immunrendszeri probléma vagy...

Immunrendszeri probléma vagy még mindig normális dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 6 éves lányom már 3. éve ovis, igaz a covid miatt neki is maradt ki idő. Sokat beteg még mindig és el is húzódik neki hosszan. (kb 3 hét a rekordja az oviban, majd 2 hét betegség)

Tudom, hogy ez természetes a kicsiknél és a közösség ezzel jár... De! Hol van az a határvonal, amikor már érdemes lenne utánajárni ennek, orvoshoz vinni, vérvétel vagy bármi? Egyáltalán kivel kellene kezdeni? Immunologus vagy fül orr gégész?Milyen vizsgálatokat végeznek ilyenkor?

Ti meddig vártatok és melyik irányba indultatok?

(igen tudom, háziorvos kellene,de ő azt mondja, hogy ez normális, immunerősítő kell... Más orvos szerint pedig nincs ilyen hogy immunerősítés...)


Jövőre iskolába menne a lányom, ezért fontos lenne, hogy idén többet tudjon menni.


Köszönöm szépen a segítő szándékú kommenteket! :)



2022. nov. 25. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én 6 évesemmel is ez van, semmi baja az immunrendszerének, ovi előtt beteg sem volt.

Nálunk folyton variálják a gyerekeket a csoportokban, illetve van olyan gyerek, aki akkor is mehet, ha térdig lóg a taknya.

2022. nov. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem normalis is lehet. Az en lányom is igy volt, meg ovi nagycsoportban is havonta volt beteg. El kell keseritselek, elso es masodik osztalyban is havonta! Kb 3-4 hetente masfel ket het itthon. Nehezen potoltunk. Most harmadikos es egyszer volt szeptemberben beteg. Nekem ez egy csoda mar.
2022. nov. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:

Egy ember fejlődésében az a legjobb, ha minél többféle kórokozóval ismerkedik meg az immunrendszere. Csakhogy ez a vírusok esetében nem feltétlenül igaz, mert olyan gyorsan mutálódnak, hogy nincs az az immunrendszer, ami ezt követni tudná. Ott lett egyébként elbaszva a renomé, amikor (nem egészen 50 éve) áttértünk a zsírról az étolajokra. Mi a ménkűt kezd az évmilliók üllőin kovácsolódott emésztőrendszerünk egy néhány évtizedes divattal? Semmit! Az olajtól nem nyílik rendesen a Vater Papilla, nem ürül rendesen az epe, márpedig az epesav (lenne) az egyetlen, ami béltraktusba került vírusokat ártalmatlanítani tudná.

Azt meg csak csendesen jegyzem meg, hogy a koleszterin és az epe ugyanazon a vezetéken ürül(-ne), de nem ürül. Inkább koleszterincsökkentőket zabál a mai ember.

2022. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!