Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ahol autizmust állapítottak...

Ahol autizmust állapítottak meg, ott volt születésnél probléma?

Figyelt kérdés

Azt mondta a kivizsgálást végző hölgy mikor időpontot adott és beszélgettünk, hogy mivel nagy gond volt a hatalmas fiam születésénél, és nagyon megnyomódott, hogy így nagyobb az esély hogy tényleg jól érzem és autista, de hát ki kell vizsgálni. Mindent időben csinált, csak a beszéd van elmaradva és mintha keveset figyelne, szelektálna mit hall meg, rengeteget ugrál, csikorgatja a fogait is.

2.5 éves, de mióta megszületett olyan, mintha nehezen tudnám felkelteni a figyelmét, nem mindig érti mit kérek vagy mondok. Mostmár jobban alszik, csak 3x ébred, de volt hogy 1.5 éves koráig 20 percenként sírt.

Szerintetek? Olyan sokat kell várni és én úgy félek.


2022. dec. 16. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
ennyi az összes tünete?
2022. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
A születési sérültek között több az autista, mint azok között, akik nem szenvedtek születési sérülést. De hát ez nem is csoda, a sérülés az sérülés, nem csak az autizmussal korrelál. Szerintem csak erre gondolt, akivel beszéltél.
2022. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Baszuus a férjem is csikorgatja a fogait és ő is erősen, szelektálja azokat amiket meg akar hallani 🤔

Szerintem kicsit próbálj el lazulni mert így nem lehet élni próbáld egy kicsit élvezni, és ne hasonlítgasd másokhoz.

2022. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
3-as, pl. ha azt mondod neki, el kéne mosogatni, azt nem hallja meg, de ha azt mondod, "vettem egy sört neked, a hűtőbe tettem", azt minden esetben. :-)
2022. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Lányom autista. 11 óra vajúdás után sürgősségi császárom volt,mert a köldökzsinór 3x volt a nyakán, és minden fájásnál szorította a nyaki ütőerét. Kék volt,mire kivették.
2022. dec. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Kék volt?

Az enyém is, és neki is háromszor volt a nyakán a köldökzsinór. Normál szülésnél.

De azt mondta a doki nem lesz baj, mert felsírt.

Szerintem enyhén autista, de végül nem kértük a kódot. Azt mondják adhd-s, de komolyan viselkedészavaros.

2022. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk semmi nem volt, első gyerek, problémamentes terhesség, könnyű szülés, enyhe auti, diagnózisa is van, de inkább viselkedésprobléma, ha kutya lenne azt mondanánk "gyenge az idegrendszere", nehezen viseli a stresszt, frusztrációt, ez rányomja a bélyeget a kommunikációjára és az meg az emberi kapcsolataira(ezért kapott auti kódot). Alvással sosem volt gondja, mindig jókat aludt.
2022. dec. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Hosszú ideig tartott a szülès, kaptam oxyt. Apgar jò lett. Kisbabakènt viszont nem volt semmi baj.

Adhd-s, autisztikus tünetei vannak. Volt többeknek is a csalàdban, köztük nekem is. Nem tudom mennyi belőle az örökletes, mennyi a külső hatàs, ès mennyi a külső hatàsra ,,bekapcsoló" örökletes. Gondolom mindegyikbôl valamennyi.

2022. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Eperlekvár8 ***** válasza:
65%
Szia Mi se állunk jobban bár hipotoniával született.Ha próbálkozik megértetni magát az már jö jel kézzel lábbal.A fiam 2 évesen F83G d.kapott s heti 3 óra fejlesztést nem javult, integrációsba megy várjuk a helyet.Ő nem mutogat m,repked más világba él stb
2022. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Eperlekvár8 ***** válasza:

Nincs:szemkontaktusa,ismétlő mozdulatokat csinal egész nap,bem fogja meg az ételt se semmi önállóság,bév egy hónapja béha figyel

Kérdésekre semmire fejjel se!!

Nem játszik funkcionálisan max labda meg auto néha vissza 8sm szavakat de avval az erővel tünnek el, nem harap,rág nyel csak ételt s öklenfezik.autizmus gyanut irtak 3-4 évesen nézik

2022. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!