Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kis pattanás szerű kiütések....

Kis pattanás szerű kiütések. Allergia lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Itt olyan sokan vagyunk, hátha tudtok segíteni. Szeretném név nélkül, köszönöm ha maradhat.

Amióta megszületett a kisfiam (most 19.hós) mindig is a fehér Silanos öblítőt, és a Lenoros kapszulát használtam. Jó multkorában vettünk Tomi kapszulát, a férjem és Én is iszonyatosan elkezdtünk viszketni, átnéztük az ágyat, a szoba minden sarkát, de csakis a Tomira tudtunk gondolni hogy az a kiváltó oka. Tegnap és ma is én már olyan ruhát vettem fel ami a megszokott termékekkel lett mosva, és elmúlt a viszketésem, legalábbis egy igen enyhe maradt, de szerintem azt már csak beképzelem. Mint kiderült a cseppem ruhái is lettek mosva Tomival😒 Nem tudom mennyire kivehető a képekből, mintha száraz "grízes dudorai" lennének. Szerintem ez is a mosószer számlájára írható. De gondoltam még arra is hogy száraz a bőre, mert baba tusival fürdetem,és talán az is bezavar. Volt már bárkivel is hasonló dolog? Ekcéma lenne, vagy csalánkiütés? Beszéltem orvossal, és védőnővel is, szerintük allergiás reakció, kenjem fenistillel, és hidratáló krémmel esetleg. Nem tudom mitől lehet, nézegettem interneten képeket, elolvastam 1000 meg 1 cikket, de semmire sem jutottam. Kaptunk ma fenistil cseppet, remélem javulni fog. Terjedni biztosan terjedt, mert már a lábán is van. Megpróbálok képet csatolni.



#baba #kiütés #mosószer #Apró kiütések #19 hós
2022. dec. 20. 22:53
A kérdező szavazást indított:
Mosószer
Atópiás dermatitis
Más valami
8 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
2022. dec. 20. 22:57
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kivancsi voltam a testének melyik részén lesznek a kiütések. És beigazolódott a gyanúm, hisz a felkar hátulján. A leírasodból egyből a gluténérzékenység jutott eszembe, mert annak tipikus tünete a gríz-szerű kiütés mégpedig jellemzően a felkar hátsó részén.

A mosószer dolog lehet csak véletlen egybeesés, ha nem múlik el, mindenképp gondolj a gluténra.

2022. dec. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan az, amit az előző válaszolò írt.
2022. dec. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2022. dec. 21. 16:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Az első 5 kép mai, az utolsó 3 esti. Ma ismét beszéltem a védőnővel, a tejre, gluténra, és a mosószerre gyanakszik. Holnap délelőtt megyünk orvoshoz, szerintem Ő is ezeket fogja mondani. Csak tudjátok, azt nem értem, hogy mi elkezdtünk viszketni, és még most is bár már nem annyira vészes, és a kisfiamon jöttek a kiütések, ezért hinném a mosószert. Esetleg még almaléra gondoltam, mert azt ivott vasárnap, előtte nem nagyon ivott ilyet. Vagy még esetleg a zöldalmás járra, de ezt lehetetlennek tartom. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2022. dec. 21. 16:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos kiütésre a legtöbb orvos csak tippelget, ír fel intihistamint. Még a legtöbb bőrgyógyász is elintézi jó kis steroidos krémmel, ami elfedi a tüneteket, és soha nem derül ki mi volt az. Remélhetőleg a mosószer és nem komolyabb.
2022. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel nálatok van háttértörténet, így tuti, hogy különbözö a 2 eset, de azért leírom, hogy nálunk is hasonló van. Én is tettem fel kérdést egyébként. Pontosan ugyanilyen kiütések vannak a gyereken, plusz neki a szája is hólyagos. Az orvos szerint a nátha kifutása, szerintem egy új betegség. Most terjed a kéz-láb-szájfertőzés, én arra gyanakszom.
2022. dec. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál, allergiát mondd, holnap ír fel gyögyszertári fürdetőt, és valamilyen krémet. De én is a kéz-láb-szájra gyanakszom..de megnézte a torkát, ott nincs semmi Hála Istennek, csak akkor nem értem miért terjed, ha "csak" a Tomi.
2022. dec. 22. 12:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es válaszoló, tudnánk beszélni privátban?
2022. dec. 22. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!