Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináltok ilyenkor (bölcsi...

Derjaderja kérdése:

Mit csináltok ilyenkor (bölcsis, óvis hiányzás)?

Figyelt kérdés

Ez nálunk a helyzet:

- A kiscsoportos lányom enyhe nátha miatt otthon volt eddig a héten. Napi 1-2 orrszívást igènyel, de ez nála hetekig el szokott tartani. Nem volt semmi hőemelkedés, köhögés se nála.

- A kisfiam pár nappal van túl a 2 hetes bölcsis beszoktatáson, ami ráadásul nem volt egyszerű. Neki tegnap kellett párszor törölgetni az orrát, ezért ma itthon volt, itt semmilyen tünete nem volt (ő gyakran ilyen nagyon gyorsan lezavar betegségeket). A bölcsiben várják vissza a fentiek ismeretében.

- A párom komolyabban beteg volt hetekig, ma van kicsit jobban.

- Én is náthás vagyok meg amúgy szabin.


Ti vinnétek valamelyik/bármelyik gyereket? A kicsinèl a beszokást féltem, a nagynál 5 naptól orvosi vizsgálathoz kötött orvosi igazolás kell, betegrendelésről, ahol nincs időpont. Tuti hazahozunk valamit.


Hajlanak rá hogy mindenki maradjon, mert akár a gyerekek átadásakor is fertőzhetünk. Ilyen még nem volt, ezért àltalànosságban is kíváncsi vagyok:


1. Ti itthon tartjátok az egészséges testvért ha a másik beteg? Nem gáz bedugni az óviba/bölcsibe, miközben van itthon felnőtt? Másrészt talán nem kapja el itthon. Viszont hordozhatja és terjeszthető.


2. Ugyanez azzal a verzióval ha a két szülő beteg de a gyerek egészséges. Ilyenkor is ugye lappangási meg fertőzésveszély meg valahol kitolás a gyerekkel, aki nem akar óviba vagy bölcsibe menni ha otthon is lehet (most tegyük fel hogy a szülő nem olyan beteg hogy ne tudja ellátni a gyereket)? Mi a szokás?



2023. jan. 25. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól emlékszem, orvos vagy.

Azért szerintem el tudod dönteni, ki mehet közösségbe, ki nem.

2023. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy ez a két dolog feltétlenül kéz a kézben jár.
2023. jan. 25. 19:14
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
A mi családunk 7 tagú.2 felnőtt,5 gyerek.Ha mindig csak akkor menne valaki oviba,suliba, dolgozni mikor mindenki full egészséges, akkor októbertől kb áprilisig szerintem nem nagyon menne közösségbe senki.Aki egészséges,nem hurutosan köhög,nem folyik patakokban a takony az orrából,nem megy a hasa,nem hány,nem lázas,sőt hőemelkedése sincs,az megy a dolgára.
2023. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Rögtön akkor át 1-gyesnek be is mutattad, hogy ez nem csak orvosi kérdés és tökre köszi a választ.

Orvosi értelemben az is fertőzött beteg, aki szárazon köhög (sőt!), meg akinek nem patakokban csak kicsit folyik az orra. Nem ellened írom, félre ne érts.

Itt a kerületben kitört az ősbalhé a gyerekorvosok, a szülők és a pedagógusok között és semelyik kategória között és azon belül sincs egyetértés hogy ki mehet, menjen közösségbe, nyilván a társadalmi szempontokat is figyelembe véve...

2023. jan. 25. 19:33
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Engem is érdekelnek a válaszok, hasonlón dilemmázok. A lányomat tegnapelőtt adták ki azzal a bölcsiből, hogy vigyük orvoshoz, mert csúnyán köhög. Itthon nem hallottam köhögni, az orrát este alvás előtt leszívjuk, meg napközben párszor törölgetjük, de ennyi, így én nem vittem orvoshoz (még), mert ott meg aztán tuti összeszedünk valamit. Nehezíti a dolgot, hogy a kicsi még csak 2 hónapos, a férjem hiába jó apa és itthonról dolgozik, nem tudom addig rábízni a babát, amíg a nagyot orvoshoz viszem. Közben a férjem tegnap kezdte pedzegetni, hogy valami kerülgeti, én most kezdem érezni, hogy kapar a torkom. A lányom fertőzött meg minket valamivel, az tuti, de közben meg neki semmi baja igazából, szóval akár mehetne is. Most akkor vajon vigyem, vagy sem? Az orvosi igazolás nálunk annyira nem mérvadó, ha betelefonálok, hogy kell, anélkül kiállítják, hogy megvizsgálták volna a gyereket, ami valahol kényelmes, de sokat nem segít a kérdés eldöntésében.


Én amúgy (csak hogy valamit érdemben is válaszoljak) hajlok arra, hogy maradjon itthon egész héten. Szerintem jobb az elővigyázatosság.

2023. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
#5 Off, de miért nem tudod apukára bízni a 2 hónapost, amíg a nagyot orvoshoz viszed?
2023. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

🤣🤣🤣🤣 ennyivel simán mehetnek.

Tünetek megjelenése elött már fertőz minden, szíval ígyis, úgyis oda-vissza megy a bölcsikben, ovikban minden.

2023. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Mert a cumit utálja, és bár anyatejes, én nem tudok fejni, szóval nem tudom itthon hagyni, ki tudja mennyi időre (nagyon max 20 percet van el nélkülem, annak is a felét már erősen nyűgösködve). Az orvoshoz meg hiába megyünk időpontra, legutóbb is ~50 percet várakoztunk, mire behívtak, és plusz az oda-visszajutás sem két perc, vagyis bőven túllépi a 4. trimesztert még bőven élő kisbaba ingerküszöbét. A férjemét meg, akinek mindeközben dolgoznia is kellene, szintúgy. Akkor már inkább viszem magammal a kicsit is.
2023. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6

Gondolom munkaidőben van



A férjem is HO dolgozik… de nem tud közben egy kicsi gyerekre figyelni.


90%- ban videomeetingel vagy audiomeetingel vagy csak telefonàl..


Már sokszor a velem hagoskodó gyerekek is kínos szitut okoznak.

Ha nagyon fontos, és épp minden gyerek itthon betegség miatt, akkor már volt, hogy elvonult a kömyvtárba, vagy a szüleim közel laknak, oda..

( tervben van egy külsős iroda, de nyilván azt ki kell termelni még)


Nem az 5-ös voltam.



Én viszem őket, kivéve ha valami nagyon “hányós hasmenős” van vagy kézláb száj vagy covid van


Mint az egészséges tesóra gondolok

2023. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát nálunk volt ehy láz és semmi, kicsit folyt az orra, fura volt mert nem romlott ilyen csak a covidnál volt neki, így teszteltem és covidos. A nagy lányom itthon lett volna vele, de így nem akartam kockáztatni hogy pár nap múlva nekem is + lesz a tesztem és beviszem a munka helyemre, ami bölcsi.

Ebbe az a vicc ha nem tesztelem le már szerdán ő is megy, mert ok kicsit néha rekedt, de neki sokszor annyi egy betegség.

Közbe kiderült itthon mindenki covidos csak én nem

2023. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!