Oltás! Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam áprilisban lesz 2 éves, most ugye 21 hónapos. A 18 hós oltást még mindig nem adták be neki, betegségek miatt. Sajnos ő elég beteges és a védőnők azt mondja mindig, ha meggyógyult várjunk rá 2 hetet, aztán adjuk be. No de hát sajna annyi nem tel el 2 betegség között. Most 5 napja nem beteg, szóltam hogy szerdán (3 nap múlva, csak szerdánként adják) vinni szeretném már, amire csak egy "ahogy gondolkod"-öt kaptam. Tényleg ennyire húzni kell egy sima megfázás miatt is? Ti mit gondoltok?

#betegség #megfázás #18. Hós oltás
2023. febr. 5. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha egészséges, beadják, sosem találkoztam még evvel, hogy két hétig várni kéne.
2023. febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Igazából már a "beteg a gyerek, ne oltsuk" el is nagyon túl van tolva, ugyanis a lázas állapot az oltás kontraindikációja, de egy láztalan hapcibetegség sem muszáj hogy időben jelentősen eltolja az oltást. (Mindenki a mellékhatásoktól fél, de valójában pont az a gond, hogy az aktív lázas betegség miatt a begerjedt immunrendszer előbb eltakarítja az oltást, mielőtt memória alakulna ki - vagyis nem lesz az oltás hatékony!)


A két hetes várás egyértelműen túlkapás. Nem is értem, hogy ilyen döntést miért nem az orvos hoz meg, miért a védőnő...

2023. febr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Nos, az oltás konkrétan legyengitett kórokozó bejuttatása a szervezetbe. Ha a szervezet le van gyengülve, az oltás rontott rajta, szélsőséges esetekben akár az a betegség is kialakulhat, ami ellen oltanak.

Ha a gyereked amúgy is beteges típus, érthető, ha várni akarnak, amíg egeszseges lesz és nem egy-két nappal, hanem hosszabb idővel a betegség után oltanak. Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha később kapja meg

2023. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az orvos és a védőnőnk is egyet ért, csak nem írtam bele az orvost. Igen 3., pont ugyan ezt mondja a védőnőnk is, de már lassan 2 éves, és áprilisig tuti nem lesz olyan, hogy egy betegség után 2 hétig ne lenne újra az. Tavaly ugyan ez volt, októbertől áprilisig folyamatosan betegeskedett, most ugyan úgy. Akkor ha várnánk, csak májusban kapná meg szerintem. De ígyis még egyel el vagyunk maradva, az agyhártyagyulladás ellenivel, azt is 2 éves koráig kaphatja meg, de 2 oltás között is azt mondták várni kéne 4-5 hetet. Azért gondoltam, hogy már 5. napja egy köhögés nem volt, ha még kibírja így 3 napig, akkor beaadatom. Pedig szegénykém bölcsibe se jár, és mégis állandóan betegeskedik :(
2023. febr. 5. 18:13
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
3: kizárólag az mmr attenualt vakcina (15 ho), az összes többi inaktív vagy csak fragmentum. Egyik sem tudja kialakítani a betegséget.
2023. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Csak teljesen egèszsèges gyereket szabadna oltani. Nagyon durva mellèkhatàsokat előhozhat, ha betegsègre oltanak rà. Inkàbb kapja meg pàr hèt vagy hònap kèsèssel az oktast, minthogy tönkretedd a gyereket. A vèdőnőnek meg az orvosnak van itt igaza. Főleg, hogy alapbòl beteges a gyereked.
2023. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Egészséges gyereket érdemes
2023. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Eddig semmi baja a gyereknek, azt hiszem így holnap leviszem, a gyógyulástól számított 7. napon. Esetleg valaki arra tud választ adni, ha mégsem vinném, mi következménye lehet, hogy nem időben, hanem több, mint fél évvel később kapná meg az oltást? És hogy ha véletlen most bújkálna újra valami benne, de eddig nincs tünet, és így megkapja a 18. Hós oltást, annak mi következménye lehet?
2023. febr. 7. 16:24
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az újszülött kori oltások csúsztak hónapokat. Mégse lett baj. Nyugi.
2023. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem hallgass a dokira, lehet ilyenkor több a selejtes vagy a szennyezett oltóanyag...


Minden gyógyszernek van mellékhatása, gondolom nem mindegy, hogy aztán majd esetleg pajzsmirigyes lesz a gyerek vagy hasonlók, amire aztán csak majd az lesz a válasz, hogy hááát "GENETIKA", meg hááát "AUTOIMMUN" betegség...



Ilyen időszakban tömbolnak a fertőző nyavaják egyébként is, és ez nem mindegy az immunrendszernek!


Egy kocsi motorjába sem öntesz egyszerre 10 féle adalékot, aztán tolsz neki minusz öt fokba hideg motorra padlógázt, merthát ott az a rengeteg szuperadalék hát az úgyis megvédi, mert nem...


Szóval csak ésszel!

2023. febr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!