Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nem evő és fáradt baba, mitől...

Nem evő és fáradt baba, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Gyermekem már 2 hete nem hajlandó rendes ételt enni, csak szopizni akar. Voltunk dokinál aki annyit mondott, hogy valoszinu a foga miatt. Hetvegere lebetegedtunk, láz hanyas (ez a hétvége alatt át is ment rajta) folytatódott a kohogessel. Viszont pár napja visszatert, hogy délután is le kell tennem aludni, mert fáradt. Ezelőtt napi egyszer szokott 2,5-3 orat aludni, most viszont 4-5 orakat alszik nappal. Mi lehet a baj?
2023. febr. 16. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős?


Amúgy amikor az én fiam beteg, akkor ő sem eszik, pedig egy kis zabagép.

2023. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogzás, lázzal-hányással járó betegség, torokfájás. Ennyi nem elég? Ez mind-mind önmagában is elég hogy ne akarjon rendesen enni, és több pihenést igényeljen.
2023. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyul, ez pluszmunkát igényel, így több alvást is.
2023. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na vajon mitol lehet? Ez komoly kerdes? 🤣🤣

Ott a valasz a leirasban.

2023. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
17 honapos.
2023. febr. 16. 20:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kisgyerekek fajlagos hővesztesége nagyobb, mint felnőttnél, az anyatej meg kevésbé tápláló már számára, mint a normál étkezés, ezért a szükségesnél kevesebb energiához jut hozzá, legyengült. Mérted a súlyát ?
2023. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem mértem. Majd holnap megmérem. Pár falatot eszik, max 2-3 kiskanàllal, ami édeskevés, tudom. Szeretném vinni vérvételre, de azt is csak akkor lehet, hogyha meggyógyult. De, hogy etessem meg, hogy nem hajlandó enni? Eddig sem szokott sokat enni, de legalább érdekelte. Ma kinalom a kajaval, és csak tépi le róla a pulcsit, és csak a cici kellett neki… reggelire evett egy reszelt almàt, tízórai sok sok cici ebéd 2 kanál főzelék fel fasert délután fel joghurt, újra aludt egyet majd cici, aztán estere granatalmat szerettem volna adni neki de egyetlen egy szemet evett meg, Ja meg evett 2 harapás kiflit kenő sajttal es az esti cici.

És minden nap így zajlik, 2 hete, mert ezek mennyisegnek nem mondható adagok. Pedig mindig együtt eszunk, o szépen onalloan szokott, és szívesen fogadta. Ha a szuleimnel hagytam ezelőtt simán evett szépen mindent, de most semmit, sőt ott se hagyhatom, mert annyira nyugos ha nem velem van.

2023. febr. 16. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Oké, szerintem nyugodj meg, ez valószínűleg még a betegség miatt van és el fog múlni. Nem baj persze, ha kapcsolatban maradsz a gyerekorvossal, rendszeresen konzultáltok. Ha legalább az anyatejet hajlandó inni, akkor legalább azt adj neki minél többet, amennyit csak bírsz. Könnyen emészthető, és most a gyógyulásra fordítja a kicsid az energiáit, nem az emésztésre, ezért nem akar szilárdat enni. Szerintem csak erről van szó, elhúzódó gyógyulás. Normális, ha egy betegség alatt megtorpan a gyarapodás, vagy kis fogyás is van. Felnőtteknél is, babáknál is.
2023. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mostanában vannak ilyen erősebb vírusok, amik nagyon ledöntik a kicsiket. Én óvodás kisfiamnak is volt pár hete hasmenés, láz , köhögés és szinte egész nap aludt és alig evett szinte csak ivott. Mikor jobban lett újra rendben visszatért az étvágya.
2023. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!