Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit lehet csinálni a "több...

Mit lehet csinálni a "több törődést, figyelmet akarok" és a "nem akarok ma oviba, iskolába menni" betegséggel, vagy rosszulléttel kisgyerekeknél?

Figyelt kérdés

Főleg ha van egy másik tesója, akire a kora, vagy valami más miatt több figyelem, szeretet hárul, legalábbis úgy érzi, vagy valami rossz érte előző napokban oviban és ezért nem akar oda menni.


Kicsi fiam estére belázasodott de közben nagyon el akart jönni barátunkhoz és mondtam neki hogy így nem tud jönni vendégségbe holnap lázasan betegen. Reggelre jól volt - tényleg semmi baja elmúlt minden láza kitisztult az orra. Én sem hittem volna ha nem velem történik.


Nyilván nem valami komolyabb krónikusabb dologra gondolok, inkább megfázás torokfájás hőemelkedés stb.

Kezdőbb szülő ennek 'bedől' otthon marad a gyerek gyógyszereket kap, kezelgeti napokig-hetekig.

Így ez 'jutalmazva' lett, és egy gépezet alakul ki a gyerekben, később a felnőttben, ha valamit nem akar, vagy több szeretetet akar akkor megbetegszik ezzel 'kizsarolva' ezt. Inkább tudat alatt, szóval hogy lehet nem is tud a mechanizmusról magában.



2023. febr. 17. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Bocs,de ha lázas volt azt hogy szimulálta??? Lányommal is előfordult már, hogy belázasodott másnap meg semmi se volt.Otthon tartottam egy napot utána meg mehetett oviba.
2023. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen nincs. Lázat nem lehet szimulálni.

Egyébként meg törődj vele normálisan. Nincs olyan, hogy a másik miatt nem tudsz eleget foglalkozni. Olyan van csak, hogy nem akarsz.

Normális szülő tudja, hogy testvérszületés esetén a nagyobbnak van nagyobb törődésre szüksége a testvérféltékenység és minden egyéb megelőzésére, és mindent megtesz ezért.

2023. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl mély összefüggést látsz a 2 dolog között.

Nem hinném h "megbetegíti magát" valós tünetekkel, de másnapra jobban lesz, mert valami jó program van.

Valószínűleg egyébként is jobban lett volna, vagy olyan a megbetegedése hogy hullámokban lesz jobban és rosszabbul.


A 3 évesen most emiatt nem ment farsangozni.

Tegnap rosszul volt, este lázzal stb. Ma már szinte semmi baja. Egy kis orr folyás.

Simán bevihettem volna ma, a kutya se szólt volna érte, mert most semmi baja

2023. febr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Komolyan azt hiszed, hogy a gyereked direkt, "tudat alatt" lázasodott be??

Nem a gyerekkel van a baj, hanem veled. Nem, a gyerek nem akar így manipulalni, tudat alatt sem. Te tulajdonítasz neki ilyen szándékokat. Mert bűntudatod van, amiért nem foglalkozol vele eleget. Vagy másért, nem tudom, de ne fogd már szegény gyerekre, hogy direkt lazasította be magát, hogy neked gondot okozzon. Agyrém.

2023. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Te nem vagy normális :)
2023. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Te tenyleg 2 gyerekes anya vagy? 😳

Na ne!

2023. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg nehéz elhinni, hogy neked két gyereked van. A leírásod alapján arra tippelnék, egyet se láttál még közelről.

Ez nem így működik, hogy felmegy a láza, aztán direkt, tudatosan leviszi. Szerinted akkor hány ember lenne beteg?

Rengeteg dolog van, amitől átmenetileg felmehet a láz, aztán elmúlik, nem csak az egész hetes vírusos fertőzések léteznek.

Szerintem nagyon gáz, hogy a gyereked okolod, és manipulatívságot akarsz látni bele.

2023. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez V Í R U S.


Nem kamu ön-lázasítás.

2023. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Viszont ez a kérdés annál inkább KAMU!


A hergelős fajtából, hogy röhöghessen a felháborodott válaszokon.

2023. febr. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kajitani ***** válasza:
83%
Jajj,nem,nem,egy kisgyerek nem képes ilyen szintű manipulációra. Ugyan nem írtad, hány éves,de ez a "betegnek tettetem magam, hogy törődj velem és szeress" abszolút felnőtt, nárcisztikus emberek eszköze (nálunk nagyanyám volt ilyen,ha nem az volt,amit akart,akkor hetekig "beteg" volt). Lázat amúgy sem tud szimulálni senki.
2023. febr. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!