Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nem kapott antibiotikumot...

Nem kapott antibiotikumot skarlátra, lehet baj belőle?

Figyelt kérdés

Kisfiam pont egy hete betegedett meg. Nem voltak tipikus tünetek, inkább mintha influenza lenne, így aszerint kezelték. A testén nem lettek kiütések. Egy hete van itthon, láza nincs már, de még mindig fáj a feje, és most, hogy fájlalta belül a száját is, belenéztem.

Hát azt a tankönyvi málna nyelvet mutogatni kéne!

Holnap nyilván fogok szólni az orvosnak, de azt olvastam, hogy antibiotikumot kellett volna szednie, különben nagyobb baja is lehet.

Az a kérdésem, hogy a málna nyelv kb. hányadik napon jön ki, és meddig tart? Mert még arra is gondoltam, hogy influenzás lett, és a tesója hazahozta neki tünetmentesen, mert az osztályában náluk most az tarol, így mindkettőt egyszerre kapta el.


2023. febr. 19. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Igen, lehet, bár kicsi az esélye, de mindenképpen mutasd meg dokinak.
2023. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%

Az, hogy te skarlatra gyanakszol, nem biztos, hogy az is. Ez annyira ritka betegség, kétlem, hogy valóban az lenne.

Eddig nem kapott antibiotikumot, ettől sem lesz semmi nagyobb baja. Ha holnap megmutatod a dokinak, ő sem biztos, hogy adni fog.

Most rakerestem erre a málna nyelvre, életembe nem hallottam. Gyerekeimnek egy sima influenzával is kb így néz ki a nyelvük.

Influenza tombol nálatok. Vagyis kb mindebhol, nálunk is a fél falu beteg. Elöbb gyanakodnék arra.

2023. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Ha magàtòl gyògyult, akkor nem lesz baja az antibiotikum hiànyàtòl. Az a súlyos esetekben kell, de akkor nagyon-nagyon fontos. A legtöbb gyereken, aki elkapja, simàn àtmegy a fertőzès.
2023. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Nem lesz semmi baja, de beszélj orvossal, tényleg nem biztos hogy skarlát.

Amúgy annyira nem ritka dolog kedves második, egyre többször hallom anyukás csoportokban is, plusz az én fiam 1 évesen kapta el novemberben úgy, hogy nem járunk közösségbe. Fene tudja hol szedtük össze, de tiszta pötty volt a gyerek :D

2023. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem ritka a skarlát, a tesójának az osztályában kb.az ötödik gyerek lett beteg a héten, szóval járvány van. Felismerem a málna nyelvet, ez teljesen egyértelmű, az influenzánál ilyen nincs. Már kétszer volt skarlátos.

Azt olvastam, utána lehet később súlyos szövődmény, ha nem kap rá antibiotikumot.

2023. febr. 19. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező. 2 hete a lányommal ezért mentünk ügyeletre vasárnap, mert neki is tipikus málnanyelve lett. Megvizsgálták, és azt mondták, hogy nem az. Sima vírus is okozhat hasolnlót.
2023. febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!