Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Így vinnétek bölcsődébe?

Így vinnétek bölcsődébe?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam beteg volt, de már tegnap is jól volt, csak az orra folyik és emiatt köhög. Úgy volt, hogy ma már megy bölcsibe, de mivel reggel nagyon folyt az orra még, inkább maradt itthon. Nem tudom, vigyem-e holnap, a közérzete jó, és ki tudja meddig húzódik el ez a köhögés, orrfolyás. A nővére is megy már holnap óvodába, nekem meg dolgozni kéne menni vissza, holnapig van meg a táppénzes papírom. Szerintetek ennyivel mehet a bölcsibe? Mert akkor még szólnom kell a munkahelyre, hogy számíthatnak rám a holnapi nappal.

2023. febr. 21. 08:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Azert ezt így látatlanban nagyon nehéz megmondani, ha te magad sem tudod. Nem mi degy hogy 10 percenként folyik az orra, vagy órán egyszer kell megtörölni. Nem mindegy hogy néha köhint egyet vagy egész nap . Mivel 2 éves magának nem tud orrot törölni, igy ha nem veszik észre a többi tizenakárhany gyerek mellett hogy folyik neki, keni mindenhová. Kovid óta nem nagyon tolerálják a beteg gyereket az intézményekben. Főleg így hogy köhög, még fertozhet is.
2023. febr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Itt mindenki azt fogja mondani hogy nem, de nálunk pl van bölcsi szabályzat (külföld, alá kellett írni hogy elfogadom) és ott fel vannak sorolva a betegségek, hogy mivel hány napot kell kötelezően otthontartani, és a náthánál, ha jó a közérzete a gyereknek 0 nap van írva. A nevelők külön kiemelik, hogy jó alkalom a taknyos orr hogy gyakorolják bent az orrfújást.


Senkinek sem kell otthontartani a gyereket, szépen mindenki átesik az összes betegségen hogy iskolára már ne legyen olyan beteges, megedződik az immunrendszerük, és senkinek sincs veszélyben emiatt az állása.

Sajnos Magyarországon megszólják, és kinézik az anyukákat ha így tesz, miközben régen is ez volt a norma, külföldön is hasonlóan laza. Senki se szeret beteg lenni, de ezen az idöszakon túl kell esni.

2023. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy ha a gyerek képes rá hogy orrot töröljön magának, esetleg ki is tudja fújni, akkor nem gond ha kicsit náthás. Az a baj mikor a pulcsijába keni, vagy a többi gyerekre, vagy a jatékokra
2023. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Engem le fognak pontozni, de én ennyivel viszem. Mivel a vírusfertőzéseknek több napos a lappangási idejük, mire tünetek jelentkeznek, régen körbefertőzött mindenkit. Egy telet nátha nélkül végigvinni kb. lehetetlen, és ha mindig otthonmaradnék, ha folyik az orra, nagyon gyorsan lapátra tennének a munkahelyemen. Nálunk jó fej a bölcsi, ennyiért nem küldenek haza gyereket, teljesen belátják, hogy ez normális.
2023. febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

#4 én teljesen egyetértek veled. Megkérdeztem anyukámat hogy anno mikor én voltam bölcsis, sokat hiányoztam? Csak nézett, hogy egy kis taknyosság miatt miért kellett volna hiányozni a bölcsiből.


Vann egy teóriám, miszerint tegyük fel 10/9 gyerek ha elkapja a náthát, simán taknyos lesz. Az az 1 akinek meg komolyabban reagál a szervezete (lázzal), annak túlreagagál a szervezete, azonnal riadót fúj az immunrendszere mert minden apró betegséggel otthon tartották, vagy csak simán jobban leveri egy betegség. Teljesen felesleges mind a 10 gyereket otthon tartani ha csak 1-nek kínszenvedés. Nem beszélve arról hogy nem mindegy hogy 10 vagy 1 anya nem tud normálisan dolgozni...

2023. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem véletlen a kifejezés a kicsikre, hiába nem szép, hogy 'kis taknyos'. Na vajh, az miért alakult ki? Simán mehet már bölcsibe.
2023. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem viszem, mivel nem tudja kifújni az orrát, így muszák szívni neki. Ha ki tudná fújni, valószínűleg én sem tartanám itthon. Kis köhögéssel nem foglalkozom, hiszen az hetekig is eltart egy-egy nátha után.
2023. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%
Ameddig az orra folyik,addig nem.Nem fogják ott kiszívogatni,kifújni meg nem tudja.Tiszta takony lesz egész nap,rosszul is érzi majd magát,és mindenhová kérni majd a cuccot.Ha annyira visszacsorog,hogy köhög is, akkor még hányhat is töle rohangálás után pl.Azt már le se írom,hogy erre ráfertőződik,és kész az arcüreggyulladás vagy a tüdőgyuszi,mert a váladék egész nap ott lesz az arcában,orrában.
2023. febr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a váladék miatt köhög, az ingerli, ami vizes, átlátszó, folyós. Kifújni még nem tudja magának, 2 éves. Szívjuk neki itthon, de ugye ez bölcsődében nem opció.
2023. febr. 21. 11:22
 10/21 A kérdező kommentje:
Ja, és sajnos hetekig folyhat az orra, ennyit szerintem senki nem tud hiányozni munkahelyről, ráadásul nem rég kezdtem, szinte táppénzzel. Volt, hogy a lányomat is úgy vittem óvodába, nem szóltak érte, pedig nem tudja rendesen kifújni magának.
2023. febr. 21. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!