Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nem neurotipikus gyermeketek...

Nem neurotipikus gyermeketek beszédindítására mit ajánlottak, milyen betegség, vagy mi volt a háttérben?

Figyelt kérdés

2.5 évesem szenzoros idegrendszeri éretlen, nem beszél, csak 1-1 szót. Vizsgálata még folyamatban van autizmus gyanús. Tsmt-t ajánlott a neurológus. Sok helyen olvastam, hogy ajánlanak vitaminokat, taplálék kiegészítőket mas orvosok, de nekünk semmit nem ajánlottak, pedig se gyümölcsöt, zöldséget csak néhányat, azt is csak főzelékben eszi. Valószínű, hogy születésekor ő is covidos lett velem együtt. Nekem tuti, de őt nem tesztelték le, holott zihált, stb.

Nektek mikor indult be a beszéd, mit éreztetek leghatásosabbnak? Omega3, b-komplex, multi, d, c, béres csepp, stb.???? Torna melyik hogy hatott?


2023. febr. 26. 00:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak barátnőm fia auti, nekik a tsmt volt a legjobb, sajnos ők később tudták csak elkezdeni, már ovis volt. Mielőbb kezdjétek el a tornát, sokat számít, mennyire korán kezdi el kapni a fejlesztést.
2023. febr. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Autim van, 2 és fél éves korában kezdtük a TSMT-t, nálunk cseppet sem használt. Van ilyen is...
2023. febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolso. Nekunk is felirtak (3 eves) de a kotott feladatot nem csibalja. Csak ugral amin van kedve. Falura koltoztunk,egesz nyaron mezitlab szaladt a 15 fos gywrekbandaval, kutyazott ,hintazott (feszek es sima hinta) ,csuszdat vettem,kismotort,rollert, futo bicajt vettem, homokozot vettem. Diora faszott, furdotunk. Egesz nyaron mezitlab leteztunk a fucon. Ennel jobb mozgasfejlesztest hova? Porgo fotelem van, deszkam es billeno lapom is. Akadalypalya es sator is van. Megis el van maradva a beszed, bar fejlodik,kb 6 hos csuszasban van a tobbiekhez kepest. En nem tudom a tsmt ehhez mit tud meg hozza tenni.
2023. febr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Latatlanban beszedinditasban gyakorlott logopedust javasolnek, plusz kiegeszito terapiakent a tsmt-t. A ketto egyutt hatekony szokott lenni. Azonban ha autizmus van a hatterben, szamits ra, hogy nem minden esetben mukodik. Ha beigazolodik, akkor mihamarabb erdemes a kozelben autizmus szakiranyos gyogypedagogust keresni.


(Tsmt, alapozo terapeuta, vegzos gyogypedagogus vagyok.)

2023. febr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolso,nekunk azt mondtak h 5 ev alatt a logopedia is csak torna. De munkaidoben. Utazo pedagogus nincs , mi munkahelyrol nem tudjuk hordani,igy is allando hianyzas tp miatt a szonyeg szelen allok. Hetvegen tanulok,otthon se vagyok sokszor, ferjem a vallalkozasat csinalja, meg vagyunk lőve így. A maradek idoben a naggyal tanulok. Egyszeruen 36 ora se lenne eleg egy napban.
2023. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5 évesem van, ő nem neurotipikus. (Az okot soha nem találták meg, az egyetlen diagnózisa az értelmi sérültség, ehhez autizmus kódot hol kap, hol nem, szakemberfüggő.) Születésétől csinálunk minden fejlesztést és kap minden étrendkiegészítőt (kivéve sajnos a halolajat, azt sehogy sem sikerült beadni neki soha :D ). Én elfogadtam, hogy egyéni útja lesz, ennek a beszéd vagy része, vagy nem. Egyébként nála nagyon korán akadt el a beszédfejlődés, 4-6 hónaposan még volt gőgicsélés, utána semmi (se gügyögés, se ciklizálás). 3,5 évesen kezdtünk alternatív kommunikációt tanulni egy nagyon profi logopédussal, a kommunikációs csatornák "megnyitásában" csodát tett nála. Szeptemberben kezdett egy EGYMI oviban. Most 5 évesen, egy pár hete mondogatja, hogy "anya", ez az első szava, remélem lesz még. <3
2023. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5.: erintett szulo is vagyok: a beszedinditas nalunk messze nem torna volt. Jatekos volt, rengeteg eszkozzel, de logopedia. 2,5 evesen kezdte a fiam. A tsmt viszont fokent mozgasos, ezert jo kiegeszitesnek.
2023. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3 éves koráig csak gagyogott,mint a babák.

Én már láttam rajta 1.5 évesen,hogy mi a helyzet (autista), 20 hónaposan vittem is Szakértői Bizottsághoz és fejlődésneurológushoz.

Kapott beszédindítást, zeneterápiát,mozgásfejlesztést, tsmt-t.

3 éves korától ment bölcsibe (előbb nem vállalták), az is rengeteget segített. Beszéd is szobatisztaság is elindult fejlődni.

2023. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
7 es erdekes. Baranyaban azt mondtak 5 ev alatt torna a logopedia. Azert is nincs utazo ped., mert nem tudja vinni a tornaeszkozoket, oda kene menni munkaidoben a tornaterembe. Hogy inditasz beszedet meg minek a logopedus,ha beszelni sem tud😆 meg egy 3 eves gyerek 5 percet leul,de tobbet az enyem csak a gyurma mellett marad meg. Jon megy folyamatosan. Jatszik amivel kedve van. Nem szabalykovetoek még.
2023. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A gyerekeim három éves kortól logopédushoz jártak, nem tornáztak, a szájerősítő izomzatot fejlesztették és finommotorikát, valamint a hangképzést gyakorolták, itthonra is mindig kaptuk rengeteg feladatot.
2023. febr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!