Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nem adnak antibiotikumot?...

Nem adnak antibiotikumot? Honnan tudhatom, hogy kellene?

Figyelt kérdés

4.5 éves lányom szerda este beteg lett, orrfolyás, köhögés, hőemelkedés. Csütörtök reggel elvittük orvoshoz, azt mondták légcsőgyulladasa van, erre nincs gyógyszer, pihenés, sok folyadék, izlandi zuzmó, vitamin, Nurofen Baby. Ezt alkalmaztuk is aznaptól, vasárnapra már egész jól volt, ma délelőtt megint hőemelkedése volt, estére láza (38.4)

Köhögése enyhült, orrából még jön, fehér váladék többnyire, néha sárga kicsit.

Most egyszerűen csak várjam mire túl lesz rajta vagy menjek vele vissza gyógyszerért?

Inni iszik, megivott ma 1.5 litert és enni is evegetett, kevesebbett mint szokott, de azért megevett egy medvesajtos szendvicset, egy fél banánt, 20-25 szem szőlőt, egy grízes Kubu pürét, meg egy kisebb tányér juhtúrós sztrapacskát.


Honna tudnatom hogy tényleg nem kell antibiotikum ahogy az orvos mondta? Nem vagyok gyógyszer fanatikus, sőt, de miért esett most 4 nap után megint vissza kicsit? :(


2023. febr. 27. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos összeszedhetett másik vírust is. Vagy ráfázhatott a meglevő betegségre. 4 nap nem olyan sok egy légúti fertőzésnél. Teljesen normális, ha 7-14 nap alatt gyógyul meg teljesen.

Orrcseppet nem említesz, pedig szerintem az lenne a legfontosabb, hogy tisztuljon az arcürege és a homlokürege, és ne menjen rá esetleg a fülére.

2023. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kap azt is csak nehéz neki beadni, nem mindig sikerül, gyűlöli, ahogy én is sajnos felnőtt létemre is. Mossuk is az orrát amúgy orrmosóval, izotóniás sóoldattal.
2023. febr. 27. 22:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor nekem felülfertőződott egy légúti betegség nagyon rosszul voltam és magas lázam volt. Előtte csak nátha, köhögés. A dokit telefonon hívtam és rögtön írta is az antibiotikumot.
2023. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Honna tudnatom hogy tényleg nem kell antibiotikum ahogy az orvos mondta?"


Hát onnan, hogy ő szakember, te meg laikus vagy.

Az autószerelő helyett is jobban akarod tudni, mit kéne javítani az autódon? A kőműves helyett is jobban akarod tudni, hogyan kéne a házadat felépíteni?

2023. febr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És ha azóta meg már kellene?

Nem akarom jobban tudni, de a jövőbe ő sem lám

2023. febr. 27. 23:31
 6/10 A kérdező kommentje:
lát*
2023. febr. 27. 23:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Napokig tartó magas láz esetén örülnék csak antibiotikumnak. Ezért felesleges sokkolni vele a szervezetét.
2023. febr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vírus esetén ha nincs felülfertőződés felesleges antibiotikum, csak az immunrendszerét nullázod le.
2023. febr. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen esetben, ha bizonytalan vagy, érdemes telefonon konzultálni az orvossal ismét, hogy jobban volt már, és utána rosszabbodott. Aztán megmondja, hogy szerinte ez ugyanannak a vírusnak a második hulláma, vagy esetleg egy másik vírus, vagy bakteriális fertőzésre utalnak a tünetek. Csak a legutóbbi esetben javasolt az antibiotikum.
2023. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Visszavittem ma este az orvoshoz, mert ma is folyamatosan 38-38.6 volt neki, nem javult, tiszta piros volt, ereje is alig volt felkelni már.

Kapott egy 3 napos Aksolint.

2023. márc. 1. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!