Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vizelet mintavétel hogyan?...

Vizelet mintavétel hogyan? Bővebben lenn...

Figyelt kérdés

Holnap vizeletmintát kell vinnünk a laborba a 10 hónapos kisfiamtól. A gyerekorvosunk sajnos nagyon khm...bunkó..., szóval őt hiába kérdeztem.

Nem Magyarországon élünk, itt nincs kémcső a laborban, steril mintagyűjtő tégelyben kell leadni a pisit. Vettem vizeletgyűjtő zacskót, de aztán csupa rosszat olvastam róla, így azt hanyagolnám.

Olvastam, hogy érdemes mintavétel előtt fertőtleníteni a terepet? Erre mit szoktatok használni? Octeniseptem van itthon, az jó?

Úgy gondoltam, hogy fürdés után lefújnám, és miután megszáradt, várjuk a steril pohárral a jószerencsét, hogy pisiljen.

Vagy van jobb megoldásotok?

Előre is köszi, ha segítesz!



2023. márc. 2. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a vizeletgyűjtő zacskóról tudok nyilatkozni, 5 hetes kisfiamnak használtuk, semmi gond nem volt vele. Octenisepttel körbetöröltük, ahol a ragasztó érte és kész.
2023. márc. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs a zacskoval. Egyszeru, nem maceras, nem faj.
2023. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam a vizeletgyűjtő zacskó létezéséről, amikor kellett, így levettük a pelust és vártam a pisit a pohárkával, már egészen jól ismertem a jeleit annak, ha pisilni készült, pláne pelus nélkül, és felfogtunk belőle annyit, amennyit sikerült, szerencsére elegendő volt. Kb.7 hónapos volt a kisfiam ekkor. De ha ismertem volna a zacskót, én nem gondolkoztam volna sokat, azt használtam volna.
2023. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 4 Fiamnál zacskót használtunk. (Jelentem túlélték! 🫣)


Nyugodtan használhatod és a fertőtlenítő is jó, amit írtál! Sok sikert! 🙂

2023. márc. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Zacsival vettünk pisit a lányomtól majdnem 2 éves koráig....jelentem,túlélte.
2023. márc. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vizeletgyűjtő zacskó. Kórházban is azt használják,fiúknál nem is nehèz. Octenisept teljesen jó.
2023. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sokat segítettetek.🙂👍
2023. márc. 2. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!