Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig tartanak ezek a folyama...

Meddig tartanak ezek a folyamatos betegségek?

Figyelt kérdés

Gyermekünk második éve óvodás. Mielőtt közösségbe ment sose voltunk betegek, azóta folyamatosan. A voltunk itt nem anyucis gügyögés, hanem szószerint. Még az a szerencse, hogy a gyereken minden átmegy tök gyorsan, igen ritkán beteg úgy, hogy óvodába ne tudjon menni, de mi, felnőttek (szülők, nagyszülők)... Hát ez valami borzalom. Ősztől tavaszig szinte folyamatosan betegek vagyunk és kvára elegem van már belőle. Egyikből kikeveredünk, mire örülünk, hogy végre egy ideje semmi bajunk, tuti kezdődik a következő. Ha a gyereknek az orra folyik, akkor már szinte 100%, hogy rajtuk teljesen ki fog jönni valami szar. Most ebben a februári lázas szezonban az egész óvoda beteg volt, a gyerek szerencsére csak egy napig volt hőemelkedéses, de mi meg 3 napig alig tudtunk felkelni, folyamatos lázzal feküdtünk... Hihetetlen! A gyerek előtt se voltunk elszigetelve, városon belül mindig tömegközlekedtünk, mindkettőnk munkahelye igen népes, rengeteg emberrel érintkezünk, de max évente egyszer voltunk betegek, ha egyáltalán..

Anno úgy hallottam, hogy hát az első év ilyen, de ez már a második! Ennek már soha nem lesz vége? Komlyan, múlt héten megint folydogált az orra, hétvége óta köhögök egyre jobban, fáj a szemem, ömlik a taknyom, fáj a fejem...


2023. márc. 13. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2x járja a nagycsoportot,de még mindig szinte 2 hetente beteg. Szerintem az iskolában is ugyanez lesz.
2023. márc. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk még nem is ovis, de már ez volt egész ősszel, télen. Pedig anyatejes volt, de már 2 hónaposan elkapott valami nyavalyát. Az egyik barátomnak 3 gyereke van, a legkisebb 4 éves, de náluk is folyton váltva betegek a szülők, a gyerekek közül is 1-2 mindig beteg. Esetleg tudom javasolni a Supradine multivitaminját, elvileg az a legjobb multi, hátha segít az immunrendszerednek összeszedni magát. Vagy hátha a tavasz meg a nyár hoz egy kis enyhülést, amíg összeszeded magad őszre és indul az egész elölről...
2023. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A nagyobb sulis, a kisebb bölcsis. Most éppen nem tudom melyik hozta haza.

Egyszer az egyik beteg, utána a másik, most egyszerre. Ráadásul most én is és a férjem is elkaptuk...szerintem sosem lesz vége.

2023. márc. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én azt még értem is, ha a gyerek beteg, elvégre ő nem találkozott ilyen nyavalyákkal. De mi felnőttek sokkal betegebbek leszünk folyton. Nyáron semmi gond, októbertől indult a szezon első évben, meg most is. Idén a gyerek 9 napot volt úgy betegebb, amúgy kis orrfolyás, minimálisan köhécsel… most bejött a jó idő, már örültem hátha végre vége, de én már megint ki leszek nyúlva. A gyerek szerencsére nem úgy néz ki. Rémes. Én azt hittem, hogy a gyerekek szoktak betegek lenni, azt valahogy elfelejtik az emberek mondani, hogy a frászt, a szülőknek is újdonság egy csomó baci amit ezek egymás közt terjesztenek…
2023. márc. 13. 13:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most sikerült így elkerülnöm: rengeteg gyümölcs, c vitamin, d vitamin, és napi háromszor inhalálok salvus vízzel. Minden reggel érzem, hogy majdnem beleesek én is a náthába, de aztán inhalálok és elmúlik minden. (Lányomnak ez nem elég, őt így is legyűri sajnos)Próbáld ki. A többi betegséget nem tudom hogy lehet kikerülni.
2023. márc. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Már nekem is ki van nagyon a ...

Szeptemberben kezdte a kislányom

Szépen végigjárta a szeptembert,októbert és jött a november ...

3 hétig nem ment, majd ment 1 hetet...majd december elejére megint beteg lett

Kistesó is elkap minden a nyavaját.

Decemberben én már nem is vittem oviba

Január 9én kezdett, szépen végig járta a hónapot,majd február közepén elkaptuk a hármas virust. Nah ott azt mondtam meghalunk. Szó szerint

RSV, INFLUENZA, COVID. Teszteltek bennünket

A 10 hónapos kislányomba fecskendővel nyomtuk bele a vizet

Hogy ki ne száradjon.

A nagylányom 3 napig pufin élt, plusz másfél liter viz. Ez volt a szerencséje hogy ivott

Folyamatos köhögés, hörghurut, légcsőhurut, a nagynak kezdődő tüdőgyulladás

Antibiotikum 2 hétig mind a kettőnek, inhalálás, hörgőtágítás

Nekem 40 fokos láz 3 napig, wcn majdnem elájultam a betegség miatt, olyan gyenge voltam. Férjem jött haza táppénzre,mert rezgett a léc a kicsivel, ha vinnem kellett volna a kicsit, a naggyal maradt volna itthon

Nagyszülők apai ágon mama papa bekerültek a kórházba

Anyukám szintén...2 hétig feküdtek bent

Szóval még most gyógyultunk meg 4 hét után

A gyermeket alig tudtam el látni. Szivem mélyén szeretem az ovit, rengeteget tanul ott a kislányom, de most ez miatt utalom...gyűlölöm.

Nem tudom szavakkal kifejezni amit érzek...

Az oviból hozta haza, mert a 26 fős csoportból senki nem ment...a nagyszülökkel találkoztunk mikor még mindenki tünetmentes volt,de azért ez durva volt

Ez nem egy takonykor,meg sima köhögés volt

Hiába a vitamin,több tizezret hagytam ott a patikában

Semmit nem ér

Adom a C, és D vitamint,és lesz ami lesz. De igy hogy majdnem a nagyszülők életébe került nem tudom feldolgozni 50-55 év közötti az életkoruk, dolgozó emberek

Papa buszvezető...ő aztán rengeteg emberrel találkozik egy nap

Mama élelmiszerboltban van. Szintén rengeteg emberrel találkozik

Anyukám fodrász


De ők még ilyen betegek nem voltak

Oxigén szaturációjuk 73 %volt

Gondolhatjátok

Nekem 91 volt, fulladtam meg, nehezen vettem a levegőt, sipolt a tüdőm nekem is mint a gyerekeknek


Esetleg ha valaki valamit tudna tanácsolni nekem/nekünk...

De ha 2.év is ilyen lesz kajak nem tudom mi lesz

Jó legyen taknyos, az se jó.de hogy hetekig nem megy oviba, az azért durva

Hétfőn kezd,hát nagyon kiváncsi vagyok meddig birja.


Kitartás nekünk. Én megpróbálom feldolgozni ami velünk történt

2023. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Istenem, ez szörnyű! Ezek szerint még örülhetünk is, mert mi a hármas cuccot egyesével szedtük össze.... A kérdés kiírása óta is köhögök, és 80%-ban csak a számon át tudok lélegezni. Nincs vele mit csinálni, majd elmúlik. Vírus. Nincs szövődmény, meg semmi. Ez ilyen. De jó.


A gyereknek csak az orra folyt egy kicsit és nem is lett belőle semmi, ez mondjuk legalább jó, de na...


Én is így vagyok vele, hogy gyűlölöm az óvodát emiatt. Amíg nem ment oda sose volt senki beteg, azóta meg... Programot is kár szervezni nagyon előre, mert minden hónap nagyobbik felét betegen töltjük, szóval nagyobb eséllyel fogunk lebetegedni és úgyse tudunk menni.

2023. márc. 20. 14:18
 8/11 anonim ***** válasza:

6 os vagyok. Még bírja,már 3 napot ment.

Mi sem tudunk programot szervezni,pont emiatt

Még a nyári nyaralást sem foglaltam le...szóval ez ilyen sajnos

2023. márc. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már iskolás gyerekem van, és ha nem is ennyire horrorosan, mint a leírtak, de én is tapasztaltam ilyesmit. (Kamaszkoromban én is kb. évente egyszer voltam beteg.) Minden légúti nyavalyát elkapok tőle, és ha ő csak kicsit köhög, tüsszög, én biztos nem úszom meg ennyivel. (Jó, hozzáteszem, inkább én szenvedjek erősebb tünetekkel, mint ő.) Azt szoktam mondani, hogy a gyerekintézményekben tiszta fertő van, olyan bacik, vírusok, amik kb. sehol máshol, és előbb-utóbb felbukkan ott még a pestis, ebola is.
2023. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amit a kérdésben kiírtam aztán elmúlt. Most másik miatt köhögök 3 napja.
2023. ápr. 14. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!