Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Náthás gyereket kivittem és...

Náthás gyereket kivittem és nagyon fújt a szél. Izgulok. Másnak lett ebből már baja?

Figyelt kérdés

Szombaton elkezdett folyni az orra, láza volt este, tegnap 37,7-38 fokos testhője egész nap. Ma nem tapasztalt eddig, így kivittem babakocsival sétálni, mert 2 napig nem nagyon érte szegényt levegő, most meg olyan szépen sütött a nap és meleg volt (12-14 fok). Gondoltam a meleg nap jót tesz a 2,5 éves kislányom arcüregére. Téli sapka volt rajta, mert tudtam fúj a szél, de azt nem, hogy ennyire, akkor ki sem vittem volna. Az utcánkban, ha sehol az országban nem fúj a szél, ott akkor is mindig, ezért nem fordultam azonnal vissza. Gyorsan lekanyarodtunk és felhajtottam a szélvédőt (amit fel-le hajtogattunk), de attól szemből sokszor megfújta őt + visszafelé a kezemben kellett fognom, ott hátulról érte. Még az én fejem is megfájdult, pedig sapkában voltam. Csak egy házsornyit mentünk (20 perc + elötte a teraszajtónál ült 10 percig míg szellőztettem, lehet már ott is fújta őt).


Most nagyon felidegesítettem magam, hogy rosszabbat tettem azzal, hogy kivittem őt.


Nektek lett már ebből nagyobb baj?



2023. márc. 13. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta annó a gyerekorvosunk hogy ha nincs láza, akkor nyugodtan ki lehet vinni, a levegő csak jót tesz neki.

Nem csináltál ezzel semmi rosszat. Pláne már a kislányod nem olyan picike. Egy 2-3 hónapos babánál még meggondolandó, de ő már azért 2.5 éves.

2023. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem nem. Nekünk is ezt mondta a gyerekorvos. A szél idegesít most csak, hogy nagyon fújt.
2023. márc. 13. 15:01
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem.hal bele ha 2 napig nincs kint a levegőn. Baja nem lesz csak most visszafog esni a náthába,ennyi.
2023. márc. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz,a lányom már 7 éves, de most ő is beteg. Bő hónapon belül negyedszerre. Hőemelkedés,orrfolyás,köhögés stb.

Ma egész délelőtt kint mászkáltunk,mert anyámat vittem kemóra. Hova tegyem a gyereket? Jött velem. Nem ment oviba. Ez van. Majd meggyógyul.

2023. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
De le lettem pontozva. Pedig ha ilyenkor kiviszem egyből újra náthás lesz,abba meg nem halt bele ha nem viszem ki minden nap a friss levegőre. Persze a nátha nem gond,de akkor az éjszaka kuka,mert náthásan nem alszik jól. Ennyit meg nem ér a séta.
2023. márc. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

A magyar nok agyaban valami el van allitodva azzal kapcsolatban , hogy NEM a hidegtol, szeltol, vizes hajtol, stb. leszunk betegek, hanem a virusoktol, bakteriumoktol !

Sokkal tobbet artottal neki azzal, hogy nem vitted ki ket napig, minthogy kivitted a szelben. Csak ugy szolok.

2023. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Elozo vagyok. Ja, meg pont azzal betegetid meg megjobban, hogy 14 fokban teli sapkat adsz ra , minek ???
2023. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os, a hidegnek nagyon sok köze van a megfazashoz. Csak nem tudod jól értelmezni az erről szóló cikkeket.

"A hideg idő velejárói azonban hatással vannak a kórokozók terjedésére és ellenálló képességünk működésére, ezért gyakoribb a megfázás télen, hidegben. Télen mindig figyeljünk oda a megfelelő, réteges öltözetre, fontos, hogy ne fázzunk és melegünk se legyen!".

2023. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljes cikk:

[link]

Amúgy ha fel volt öltöztetve nem lesz betegebb egy kis széltől.

2023. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz. 10 hónaposan kisfiam makacs náthája akkor múlt el végre, mikor elmentünk egy 3 napos erdei kiruccanásra és reggeltől estig a szabad levegőn voltunk.


Az én gyerekem jelezni is szokta, ha kellemetlen neki valami, szél, nap, melege van stb. Gondolom, ha a tied tiltakozott volna, visszafordultok.

2023. márc. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!